
Nasveti za boljše odnose s sodelavci in ustvarjanje pozitivnega delovnega okolja.


Kako ravnotežje med poslovnim in zasebnim življenjem oblikuje sodobno družbo
V današnji družbi postaja koncept ravnotežja med poslovnim in zasebnim življenjem vedno bolj pomemben. Ta koncept se nanaša na sposobnost posameznika, da učinkovito uravnoteži delovne obveznosti in osebne interese. V obdobju, ko tehnologija omogoča stalno povezljivost in delovne naloge zlahka prehajajo v zasebno sfero, je iskanje ravnotežja ključno za dobro počutje posameznika.

5 sprememb načina dela v prihodnosti – 4. del
Prihodnost nam bo prinesla veliko sprememb usmerjenih predvsem v nižanje stroškov in večanje produktivnosti. A tu se revolucija ne bo ustavila. Tisti srečneži, ki bodo le ohranili svoje delovno mesto, bodo najverjetneje nadzorovani s strani delodajalcev. Ali bo nadzor pripomogel k večji učinkovitosti posameznika ali pa bo poseganje v zasebnost imelo negativne posledice?

10 fraz, ki jih morate na delovnem mestu izreči pogosteje

3 od 3: Izboljšajte svojo samoiniciativnost
Samoiniciativnost pomeni delati prave stvari, brez, da bi vam bilo to zapovedano. Delodajalci poleg komunikacijskih sposobnosti in spretnosti dela v timu izredno cenijo tudi samoiniciativnost, ki igra eno ključnih lastnosti pri izbiri novega kandidata v selekcijskem postopku. Nadrejeni si želijo nekoga, ki bo neprestano iskal nove načine za razvoj, namesto, da bi sedel za mizo in gledal v prazno. Njihov cilj je, da bi nekoč v celoti imeli takšno ekipo, ki bo preprosto vedela, kaj se od njih zahteva, in k temu tudi stremela.

Kako ustvariti odličen vtis na novem delovnem mestu?
Na veliko stvari morate razmišljati, ko začnete z novo službo. Med drugim vas mora skrbeti tudi, kako boste naredili odličen vtis na vse, čim vstopite skozi vrata podjetja. Četudi ste že sestavili seznam opravil, na katere morate biti pri tem pozorni, obstaja en izredno pomemben način, ki vam ga predstavljamo v zapisu.

Karierna vprašanja, ki si jih morate zastaviti ob koncu leta
Novo leto se približuje, a preden si postavite zaobljube, si odgovorite na nekaj vprašanj, s katerimi boste opravili samoevalvacijo minulega leta. Naj bo letošnja samoevalvacija karierne narave. Ali ste profesionalno zrasli? Kje bi lahko bili boljši?

Trije tipi strupenih sodelavcev, ki se jih morate izogibati
Najverjetneje ste bili kdaj primorani delati s sodelavci, ki vam niso bili najbolj po godu, kajne? Popolnoma logično in normalno je, da se ne razumete z vsemi, saj vsak od nas za seboj »vlači« svojo zgodbo, ki ga je naredila takšnega, kakršen je – drugačnega od vas. Tako se moramo soočati z zoprnimi, nesramnimi kolegi, ki navsezadnje niso nič v primerjavi s tistimi strupenimi.

2 od 3: Izboljšajte timske sposobnosti
Ena od treh zelo zaželenih lastnosti, ki si jih nadrejeni želijo videti pri svojih zaposlenih, je sposobnost delovanja v timu oz. ekipi. Timske sposobnosti so sestavljene iz komunikacijskih lastnosti, sposobnosti sodelovanja, pozitivne naravnanosti in zmožnosti prilagajanja različnim osebnostim, ki so prisotne na delovnem mestu. Sposobnost dobrega delovanja v timu je v zadnjem času izredno pomembna, saj se delodajalci vedno pogosteje zavedajo, da je zadovoljen, povezan in zagnan tim ključ do uspeha.

Kako nagraditi svoje zaposlene?
Kot vodja ekipe, oddelka ali podjetja ste svojo sanjsko delovno ekipo sestavljali dolgo in izjemno pozorno, saj ste želeli za vsako vlogo najti popolnega kandidata. V prvih šestih mesecih se je ekipa izkazala s svojo zagnanostjo, dobrimi idejami in energijo. Za seboj imate nekaj uspešnih projektov, a po pol leta so se stvari naenkrat spremenile. Začetna zagnanost je popustila, med delom prihaja do veliko napak ali pa je slednje opravljeno površno. Dobre ideje so zamrle in naenkrat v oči bode pomanjkanje ustvarjalnosti. Kaj se dogaja z vašo sanjsko ekipo?

Kako učinkovito reči NE!
Seveda želite biti kos svojim delovnim nalogam, imeti dobre odnose s sodelavci in nadrejenimi ter izpolniti pričakovanja – a to ne pomeni, da morate vsem nalogam in zahtevam vedno reči »da«. Razkrivamo, kako učinkovito in prijazno reči ne – pa naj gre za direktorja podjetja ali najljubšega sodelavca.

Sodelavci kot gradniki uspešne kariere: pomen in vpliv odnosov
Ljudje, kot bitja družabnosti, smo neločljivo povezani z odnosi, ki jih vzpostavljamo tako znotraj kot zunaj delovnega okolja. Dinamika ekipe na delovnem mestu ni le odsev naše poklicne poti, temveč močno vpliva na kakovost našega življenja. Prijetno, sodelovalno ozračje ne le spodbuja motivacijo, ampak prinaša tudi dodatno energijo in ustvarjalnost, ki ju vnašamo v svoje delo.