• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Razgovor
  • Na naslednjem sestanku izstopajte!
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
6 enostavnih strategij, s katerimi boste na naslednjem sestanku blesteli.
Razgovor Intervjuji

Na naslednjem sestanku izstopajte!

Namesto, da pred naslednjim sestankom trepetate, raje razmislite, kako lahko to priložnost uporabite za napredovanje v vaši karieri. Vaš nastop vam lahko pomaga pustiti pečat v podjetju in vas pripelje do uspeha. Poslovni sestanki so super priložnost za mreženje in sklepanje močnih poslovnih vezi, zato je pomembno, kako se boste izkazali pred vašimi vrstniki.


6. 11. 2024
Posameznik ustvarja slab prvi vtis.

Namesto, da pred naslednjim sestankom trepetate, raje razmislite, kako lahko to priložnost uporabite za napredovanje v vaši karieri. Vaš nastop vam lahko pomaga pustiti pečat v podjetju in vas pripelje do uspeha. Poslovni sestanki so super priložnost za mreženje in sklepanje močnih poslovnih vezi, zato je pomembno, kako se boste izkazali pred vašimi vrstniki.

6 enostavnih strategij, s katerimi boste na naslednjem sestanku blesteli

1. Pripravite ekipo

Pred sestankom poskrbite, da bodo vsi udeleženci seznanjeni z namenom, še preden vstopijo v sejno sobo. Če imate možnost, jim še pred sestankom dajte »domačo nalogo«, da bodo o temi razmišljali že prej. To bo pomagalo, da bodo vsi prišli pripravljeni, tako pa boste lahko uspešno in produktivno začeli sestanek. Udeležencem daste možnost, da aktivno sodelujejo na sestanku in ne zgolj sprejemajo enosmerne informacije.

2. Izkoristite »čas vmes«

Če ste za sestanek dogovorjeni v prostorih in pisarnah drugih udeležencev, vas bo nekdo najverjetneje sprejel v sprejemni sobi/recepciji in vas vodil do prave pisarne. Ta vmesni trenutek z osebo izkoristite za kratek pogovor o organizaciji – kdo je pristojen za določeno področje, kaj se trenutno dogaja v podjetju… Te informacije vam bodo prišle veliko bolj prav kot pa brezpredmetni pogovori o vremenu in politiki.

3. Ponudite smiseln uvod

Imejte pripravljenih par vprašanj, ki jih boste podali na začetku sestanka in s katerimi boste premerili pričakovanja in znanje udeležencev. Ne mislite, da so vsi na istem nivoju. Začetek izkoristite kot povzetek kritičnih informacij, da boste definitivno prepričani, da ste vsi na isti valovni dolžini. Ta kratek a efektiven korak bo pripomogel tudi k večji produktivnosti sestanka.

4. Uporabljajte različne stile

Nekateri so bolj vizualne narave, spet drugi raje poslušajo. Na predstavitvi uporabite slike, izročke, flipchart tablo in druge vizualne pripomočke, da boste zadovoljili vsem potrebam udeležencev in si zagotovili, da bodo vsi razumeli bistvo sestanka.

5. Poudarjajte sodelovanje

Vsi smo že slišali rek Več glav več ve. Ko se boste soočali z večjo skupino, poskrbite, da boste to priložnost tudi izkoristili. Vzemite si nekaj časa, da vsak predstavi svoje ideje in predloge. Zapisujte si vse informacije in jih po sestanku tudi predstavite ter vključite v zapisnik.

6. Vključite vse

Kakorkoli se v poslovnem svetu sliši nemogoče, definitivno obstajajo ljudje, ki jim še vedno ni prijetno svojih idej predstaviti tekom sestanka. Strokovnjaki svetujejo, da se večkrat ustavite pri takih ljudeh in iz njih poskusite izvleči njihovo mnenje. Poskrbite, da se povežete tudi z njimi na več načinov (v skupinah, ena na ena, preko elektronske pošte, telefona itd.) in se tako zbližate z vsemi pomembnimi deležniki v vašem projektu.

Avtor: Anja Damjanović za MojeDelo.com

 

Povezani članki
zahvalna pisma

Razgovor

Zmagovalna zahvalna pisma

So vaš drug način marketinške komunikacije. Prvi način (življenjepis in motivacijsko pismo) vas pripelje do razgovora za službo, po razgovoru pa brihtni in iznajdljivi iskalci zaposlitve pa delodajalcu pošljejo zahvalno pismo, v katerem izrazijo svoje interese za sodelovanje.

na razgovoru

Razgovor

Brez česa se na razgovoru ne smete posloviti


Čestitamo! Povabili so vas na razgovor za službo in kot kaže, ste se izkazali kot še nikoli do zdaj. A počakajte! Najverjetneje ste nekaj pozabili … Ne odidite, brez da bi napravili spodnje zmagoslavne poteze.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

predstavitev

12. 9. 2023

Kako se učinkovito predstaviti?

karierne priložnosti

3. 9. 2024

Kako prepoznati in kar najbolje izkoristiti karierne priložnosti

ponudba za delo

27. 8. 2022

Imate več ponudb za delo – kaj pa zdaj?

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki