• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Osebnostni razvoj
  • Razlogi, zakaj nikoli ne boste prejeli povišice
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Neprijetno vam je sploh vprašati zanjo Niste ubrali pravega obdobja Ne zavedate se svoje vrednosti Naredite velike poteze
Odpoved in menjava kariere Osebnostni razvoj

Razlogi, zakaj nikoli ne boste prejeli povišice

Javna pohvala vašega nadrejenega še kako dobro dene, a bodimo iskreni - neverbalna pohvala, ki nam nariše največ nasmeha na obrazu, je definitivno povišica.


8. 1. 2024
postavljanje vprašanj med razgovorom

Nadrejeni se dobro zavedajo takšnega načina mišljenja zaposlenih, a žal je ne “poklonijo” vedno tistemu, ki si jo najbolj zasluži. Vas zanima, zakaj je temu tako? Preberite si spodnje razloge in poskrbite, da naslednjič ne bo eden od njih vaš krivec, da povišice niste prejeli.

Neprijetno vam je sploh vprašati zanjo

Četudi poznate vse načine, kako vprašati za povišico, si ne upate pristopiti do nadrejenega. Če tega ne storite, bo vaš šef preprosto sklepal, da ste zadovoljni s tem, kar imate, in tudi v bodoče, ko se bo s kadrovsko službo pogovarjal o zaposlenih, ki si zaslužijo več, se ne bo spomnil na vas.

Vaš nadrejeni je lahko izredno zadovoljen z vami in vašim delom, a malo njih pristopi do zaposlenega in jih vpraša, kako se jim zdi njihova plača. Spregovorite!

Neprijetno vam je sploh vprašati zanjo

Če si podjetje želi v svoji ekipi imeti talentirane ljudi, jih mora temu primerno tudi plačati. Če ste premalo plačani, je to en od ključnih razlogov, zakaj boste začeli iskati drugo službo in s tem spodbudili vaše trenutno podjetje, da vam dvigne mesečne prihodke, saj si vas ne želijo izgubiti.

Preden se začnete pogajati za povišico, naredite raziskavo in preverite, koliko so ljudje s podobnimi delovnimi izkušnjami in delovno dobo plačani v primerjavi z vami. Ko enkrat prejmete to informacijo, boste imeli več argumentov v celotnem procesu pogajanja.

Niste ubrali pravega obdobja

Veliko delavcev, ki zbere pogum in se začne pogajati za povišico, ubere napačen čas. Ko podjetje že sestavi stroškovni načrt za naslednje leto, je že prepozno za vas.

Strokovnjaki omenjajo tri obdobja, ko je smiselno začeti s pregovarjanji:
1. Ko naredite nekaj povsem spektakularnega.
Pravi dosežek si zasluži pravo plačilo. Če ste svojemu podjetju ravno pomagali pobegniti kazni, je to ogromen uspeh, ki si zasluži pohvalo.
2. Ko gre vašemu podjetju dobro.
Več moči imate v svojih rokah, ko številke v podjetju, v katerem ste zaposleni, rastejo. Po drugi strani boste naleteli na gluha ušesa, če bo šlo podjetju izredno slabo. Dobro veste, kje organizacija trenutno stoji in smiselno izberite obdobje, ko se bodo pogajanja zaključila z odličnim uspehom.
3. Ko vam nadrejeni da več odgovornosti. Če ste v zadnjem času prevzeli več odgovornosti in novih nalog, je čas, da se jih s plačo kompenzira.

Ne zavedate se svoje vrednosti

Samo kratka izjava, da si želite povišice, ni dovolj, da vas uslišijo. Morate jo demonstrirati v obliki pomena, ki ga imate za podjetje, v katerem ste zaposleni.

Ne morete sklepati, da si vaš nadrejeni beleži vse vaše delovne naloge in odgovornosti. On ima svoje obveznosti, za katere mora skrbeti. Verjetno se sploh ne zaveda, na kakšen način prispevate podjetju, in ne ve, kako produktivni in profitabilni ste. Obrazložite mu in mu predstavite celotno situacijo s primeri.

Naredite velike poteze

Ne glede na to, kako dobro se boste pripravili na pogajanja in se bo podjetje zavedalo vaše vrednosti, vam morda ne bo uspelo priti do svojega cilja. Takrat je čas, da začnete razmišljati drugače. Morda bi bilo smiselno razmisliti o menjavi službe.

Povezani članki
Razgovor za službo.

Osebnostni razvoj

Navada, ki jo imajo vsi uspešni poslovneži

Vsak profesionalec ve, da gredo zdravje in uspeh z roko v roki. Ali ste vedeli, da je v ozadju vsake karierne poti skrivni plan, ki osebi pomaga do uspeha? Uspešni poslovneži jo že kot rutino postavljajo na prvo mesto. Tako imamo na primer direktorje velikih podjetij, ki vsak dan hodijo v fitnes, da vzdržujejo svojo moč, nekateri ljubijo tenis in plavanje, spet drugi pa kolesarjenje in pohodništvo. Zdravje igra ogromno vlogo pri poslovnem uspehu. Zakaj je temu tako?

samoiniciativnost

Karierni nasveti

3 od 3: Izboljšajte svojo samoiniciativnost

Samoiniciativnost pomeni delati prave stvari, brez, da bi vam bilo to zapovedano. Delodajalci poleg komunikacijskih sposobnosti in spretnosti dela v timu izredno cenijo tudi samoiniciativnost, ki igra eno ključnih lastnosti pri izbiri novega kandidata v selekcijskem postopku. Nadrejeni si želijo nekoga, ki bo neprestano iskal nove načine za razvoj, namesto, da bi sedel za mizo in gledal v prazno. Njihov cilj je, da bi nekoč v celoti imeli takšno ekipo, ki bo preprosto vedela, kaj se od njih zahteva, in k temu tudi stremela.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo


11. 12. 2023

Sovražim svojo službo. Naj dam odpoved?

odpoved in odhod iz delovnega mesta

11. 12. 2024

Oprostite, dajem odpoved

Dati odpoved

12. 12. 2023

Kako dati odpoved in napisati novo poglavje

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki