• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Iskanje zaposlitev
  • Poenostavite iskanje zaposlitve v treh korakih
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Prva faza: PRIPRAVA Druga faza: ISKANJE Tretja faza: ZAKLJUČNA FAZA
Iskanje zaposlitev delovno mesto

Poenostavite iskanje zaposlitve v treh korakih

Kot iskalec zaposlitve boste prepotovali pot, ki bo vodila čez veliko vzponov in padcev. Da bi ta proces potekal kar se da gladko in brez težav, si preberite, kako si iskanje zaposlitve razdeliti v tri faze: priprava, iskanje, zaključna faza.


6. 11. 2024
Iskanje zaposlitve.

Prva faza: PRIPRAVA

Priprava je ključ do uspešnega iskanja zaposlitve. Najprej morate razčistiti, kaj si želite delati v nadaljevanju, to pa bo vplivalo na vrstni red izkušenj ter kompetenc v vašem življenjepisu, ki se mora čim bolj ujemati s pogoji podjetja.
• CILJI ZAPOSLITVE: Spoznajte vaše želje in cilje, ki vas bodo vodili naprej celotno pot iskanja zaposlitve.
• PONOVNO NAPIŠITE SPREMNO PISMO: Spremno pismo naj se ujema z vašimi cilji tako, da bo prikazalo vaše kompetence in kvalifikacije.
• VAŠA OSEBNA »ZNAMKA«: Pobrskajte po iskalniku vaše ime – poskrbeti morate, da vaša slika na internetu predstavlja tisto, kar je zapisano v vaši prijavi.
• ELEVATOR PITCH: Predstavlja naj to, v čemer ste dobri in kaj delate s strastjo ter kako lahko s tem pomagate k razvoju podjetja.
• REFERENCE: Prosite tri ljudi, ki jim zaupate in imate dobro mnenje o njih, da podajo mnenje o vaših izkušnjah, znanju, sposobnostih.

Druga faza: ISKANJE

V tej fazi poteka iskanje podjetij in delovnih mest, ki se ujemajo z vašimi cilji in željami. Pomembno je, da uporabljate različne metode iskanja, da ne boste spregledali »skritih oglasov«, ki niso objavljeni. Ob kombiniranju vseh metod se veča možnost, da najdete primerno službo za vas.
• PRIJAVA NA DELO IN NADALJEVANJE: V vašem spremnem pismu in življenjepisu morajo biti razvidne vaše izkušnje in kompetence. Pozanimajte se o ključnih besedah, ki so pomembne in primerne za podjetje, na katerega pošiljate prijavo.
• PROSITE REKRUTERJE ZA POMOČ: Rekruterji so lahko odskočna deska za iskanje zaposlitve. Pozanimajte se, kdo so dotične osebe, ki vam bodo pomagale do zaposlitve v določenem podjetju. Pomembno je mreženje med ljudmi, ki vam lahko koristijo.
• MREŽENJE: Zdaj, ko že imate seznam ljudi, ki vam lahko pomagajo, ga lahko razširite z ljudmi iz in izven podjetja, a ne pozabite na tiste, ki ste jih spoznali preko socialnih omrežij. Kljub temu, da ne delajo v vaši stroki, še ne pomeni, da ne poznajo koga, ki vam lahko pomaga.

Tretja faza: ZAKLJUČNA FAZA

Po uspešno poslanih prijavah boste začeli prejemati vabila na razgovore. V tej fazi boste vi in delodajalec ocenjevali eden drugega, da se prepričate, da ste prava oseba za prosto delovno mesto ob pravem času in na pravem kraju.
• RAZGOVORI: Razgovori so večstopenjska faza pri iskanju zaposlitve. Kako potekajo priprave za razgovor in kako se obnašati po njem je ravno tako pomembno kot čas, ko sedite nasproti delodajalca in predstavljate svoje kompetence.
• POGAJANJA: Ta del je ključnega pomena v procesu razgovora. Zaradi neprimerne predstavitve in šibkega pogajanja lahko izgubite dobre možnosti za službo. Pripravite se na pogajanja in na razgovor pridite samozavestni.
• NA POLOŽAJU: Prvih 90 dni v novi službi smatrajte kot podaljšek razgovora. Nasvete, kako nove začetke preživeti kar se da gladko, si preberite tukaj.

Avtor: Anja Damjanović za MojeDelo.com

 

Povezani članki
Selitev za službo

Iskanje zaposlitev

Ali ste se za službo pripravljeni preseliti?

To je vprašanje, na katerega si je večina od nas že odgovorila, nekateri pa se to še vedno sprašujejo, ko se na dnevni bazi prevažajo iz Maribora v Ljubljano in nazaj ter razmišljajo, kako bi se jim dnevi olajšali, če bi se preprosto preselili v prestolnico. Kako Slovenci gledamo na selitev zaradi zaposlitve? Ali smo pripravljeni voziti se v službo več 10 km ali bi, zavoljo kariere, raje požrli naše ambicije in se v službo sprehodili čez cesto ter opravljali delo po liniji najmanjšega odpora?

generacijo z

Iskanje zaposlitev

Zaposlovanje generacije Z in kako jo nagovoriti?

H generaciji Z prištevamo posameznike, rojene med letoma 1997 in 2012. Najstarejši predstavniki 'zoomerjev' so v svojih zgodnjih dvajsetih letih in že vstopajo na trg delovne sile. Kot kaže, pa bodo za seboj pustili velik pečat.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

spolna diskriminacija

6. 11. 2024

6 znakov, da vaša kariera visi na nitki

5 nasvetov

9. 5. 2025

5 nasvetov, kako vedno biti pripravljen na novo službo


11. 12. 2017

Kako vam lahko Facebook pomaga pri iskanju službe?

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki