• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Iskanje zaposlitev
  • Kanali iskanja novih sodelavcev, ki se jih poslužujejo podjetja
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR UNCATEGORIZED ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Načini kadrovanja
Iskanje zaposlitev Nasveti Organizacija

Kanali iskanja novih sodelavcev, ki se jih poslužujejo podjetja

Kadroviki se srečujejo s problemom iskanja ustreznih sodelavcev. Na lovu za primernim kandidatom uporabljajo različne kanale, ki jih vi, iskalci zaposlitve, seveda morate poznati. Predstavljamo vam jih nekaj.


19. 5. 2023
ECDL spričevalo
Kako poiskati nove zaposlene?

Načini kadrovanja

Notranje ali zunanje kadrovanje

Podjetja pogosto izvajajo kadrovanje in proces selekcije kadrov znotraj lastne organizacije. Najpogosteje gre za nagrajevanje svojih delavcev v obliki napredovanj na višje delovne položaje, sprostitve delovnih mest zaradi upokojitev, odhodov delavcev ali izmenjave delavcev v različnih delovnih ali poslovnih enotah. Ta proces po navadi temelji na principu selekcije po zaslugah, metoda je pogosto prva izbira pri razporejanju zaposlenih na delovna mesta nižjega ali srednjega managementa. Zunanje kadrovanje pa se izvaja predvsem, ko so v igri višji vodstveni položaji v podjetju.

Internet

Internetno oglaševanje zaposlitvenih oglasov je učinkovit način za doseganje visoko usposobljenega trga dela, kot sta trg delavcev v informacijski tehnologiji in trg delavcev na mednarodnih trgih. Je poceni (predstavlja le 10 – 30% stroškov oglasov v dnevnem časopisu) in lahko prihrani obilo časa zaradi hitre stopnje odzivnosti. Omogoča obširno predstavitev zahtev in potreb delovnega mesta ter dolgoročno oglaševanje (npr. mesec dni). Problem spletnih kadrovskih portalov je lahko doseganje populacije, ki ne uporablja interneta, po drugi strani pa na oglase, usmerjene na profil iskalcev zaposlitve, ki jih je na trgu dovolj, pogosto generira preveliko število prijav.

Agencija za zaposlovanje

Agencije za zaposlovanje so učinkovite za pridobivanje in sposojanje visoko usposobljenih profilov delovne sile, kot so delavci v informacijski tehnologiji in administraciji. Prav tako so koristne pri iskanju sodelavcev z nižjo stopnjo izobrazbe. Agencije vzdržujejo bazo življenjepisov in iz nje izbirajo primerne kandidate glede na kriterije, ki jih priskrbi delodajalec.

»Headhunterji« – lovci na glave

Lovci na glave so najbolj uspešni pri iskanju množice potencialnih kandidatov za zasedbo delovnih mest, ki zahtevajo kandidate s specifičnimi znanji. Lovci na glave so vpeljani v lokalne, nacionalne in mednarodne strokovne mreže, pogosto najdejo kandidate, ki niso aktivni iskalci zaposlitve in so že zaposleni. Priskrbijo nasvete o višini ponujene plače, bonitetah in ostalih nagradah, dokumentacijo o potencialnih kandidatih, kriterije selekcije in za podjetja naredijo ožji izbor kandidatov.

Zaposlitveni sejmi, posebne interesne skupine, profesionalna združenja in zbornice

Te metode privabljanja kandidatov se uporabljajo za specializirane trge in strokovne kroge. Podjetja izkoriščajo veliko število zbranih strokovnjakov in poskušajo med njimi poiskati ustreznega sodelavca. To metodo podjetja koristijo takrat, ko je krog potencialnih sodelavcev z ustreznimi znanji zelo majhen.

Kako vam te informacije lahko koristijo?

Kot iskalec zaposlitve veste, v katero skupino iskalcev sodite, sedaj pa veste tudi, katere metode koristijo podjetjem pri iskanju novih sodelavcev. Poskrbite, da boste obveščeni o novih kadrovskih potrebah podjetij, ki vas zanimajo, bodite prisotni tam, kjer so prisotni ponudniki zaposlitve!

 

Avtor: Ekipa MojeDelo.com
Ekipo zaposlitvenega portala MojeDelo.com tvori mlada, zagnana, motivirana, fleksibilna in profesionalna ekipa, ki dnevno svetuje delodajalcem pri objavi delovnih mest, iskalcem zaposlitve pa pomaga z nasveti in učinkovitimi strategijami za hitrejše in bolj efektivno iskanje zaposlitve.

 

Povezani članki
izkušnje na delu

Iskanje zaposlitev

Kako pomembne so delodajalcem izkušnje?

Za zaposlitev potrebujete delovne izkušnje, a za pridobitev izkušenj potrebujete službo. Dilema, s katero se dnevno spoprijemajo iskalci prve zaposlitve, sploh ob iskanju želene, da ne rečemo sanjske službe: imam naziv in diplomo, izkušenj pa ne. Skoraj polovica ljudi pa tako ali tako pove, da pridobljena diploma za njihovo trenutno službo ni pomembna. Začaran krog, ki pa ga ni nemogoče prekiniti.

Kolektiv, ki zbira delovne izkušnje.

Iskanje zaposlitev

Skrivnosti uspešne kariere: začnite z zbiranjem delovnih izkušenj

Ste mladi, polni zanosa in elana, vedoželjni, pripravljeni na nove izzive? Obstaja veliko načinov, kako začeti karierno pot. Če ste dovolj pogumni in imate kanček sreče, lahko začnete tudi s službo za polni delovni čas. Kakšne so prednosti in slabosti? Kaj pa nestandardne oblike zaposlitve?

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

aktivni in pasivni pristop pri iskanju zaposlitve

21. 12. 2024

Aktivni in pasivni pristop. Kako do prostih delovnih mest?


22. 6. 2024

Halo, tukaj iskalec zaposlitve!

Kandidatka po iskanju prve zaposlitve.

11. 2. 2025

Kako do prve zaposlitve?

Ključniki

CV Delo od doma Delovno mesto Dopust Izobraževanje Kariera Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki