Zaradi ogroženosti delovnih mest smo se vse bolj pripravljeni prekvalificirati
S pojavom pandemije covida-19 so določene panoge postale manj varne za delo in določene bolj ogrožene, posledično se je več kot dve tretjini zaposlenih pripravljenih prekvalificirati, je pokazala raziskava Global Talent Survey*, ki sta jo pri nas izvedla največji slovenski zaposlitveni portal MojeDelo.com, član skupine The Network, in družba Boston Consulting Group (BCG). Pri osvajanju novih veščin se obračamo predvsem na digitalno tehnologijo, delavcem pa vse večjo skrb povzroča tudi avtomatizacija delovnih mest.
Najslabše so jo odnesli mlajši in manj izobraženi
Vedno več časa posvetimo izobraževanju
68 procentov vseh sodelujočih se je pripravljenih prekvalificirati za novo službo
Avtomatizacija kot dodatna grožnja za delovna mesta
*O raziskavi
Raziskava je postregla z uvidom, kako je kriza zaradi pandemije covida-19 v letu 2020 vplivala na delovno silo. Raziskavo je izvedlo podjetje Boston Consulting Group v sodelovanju z mednarodnim združenjem zaposlitvenih portalov The Network, del katerega je MojeDelo.com. Zaposlitveni portal MojeDelo.com je v okviru svoje spletne strani ponujal možnost sodelovanja v raziskavi Global Talent Survey 2020. V raziskavi Global Talent Survey 2020 je sodelovalo 209 tisoč ljudi iz 190 držav iz vsega sveta. Med njimi je bilo 1.617 respondentov iz Slovenije, v starosti od 17 – 65 let, med katerimi so prevladovale ženske (66 %), največ sodelujočih je imelo višjo oz. visoko izobrazbo (47 %), magisterij (19 %) ali poklicno izobrazbo (17 %).

Delovno okolje in odnosi
Pogledi na delovno motivacijo v 21. stoletju
Učinkovite strategije za motiviranje posameznikov na delovnem mestu zajemajo kombinacijo finančnih in nefinančnih spodbud, priznanj, možnosti kariernega napredovanja in pozitivnega delovnega okolja. Dejavniki, kot so plačilo, pozitivno vzdušje in nefinančne ugodnosti, pomembno pozitivno vplivajo na motivacijo zaposlenih, na drugi strani pa so konflikti na delovnem mestu glavni demotivacijski dejavnik. Dober vodja se zaveda, da je razumevanje individualnih razlik v znanju, spretnostih in motivaciji znotraj ekipe, ki jo upravlja, ključnega pomena za prilagajanje motivacijskih pristopov. Menedžerji lahko zadovoljstvo zaposlenih dosežejo na več načinov; z ugodnostmi, ki jih prinese določeno delovno mesto in so povečini materialne narave, ali pa z nekaj preprostimi prijemi, ki lahko pomembno vplivajo na splošno počutje zaposlenega.

Delovno okolje in odnosi
1. maj – mednarodni praznik delavcev
1. maj - simbol združitve delavskega razreda v boju proti izkoriščevalskemu vodilnemu sloju kapitalistov. Ideja o združitvi moči delavskega razreda v skupen boj nasproti kapitalističnim izkoriščevalcem se je rodila že leta 1856 v Avstraliji.