• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Delovno okolje in odnosi
  • Kako narediti vtis na nadrejenega in napredovati
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR UNCATEGORIZED ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Ugotovite, kakšne so prioritete nadrejenega
Delovno okolje in odnosi Organizacija Osebnost

Kako narediti vtis na nadrejenega in napredovati

Izboljšajte svoj odnos z nadrejenim in svoji karieri dovolite, da poleti v višave. Izjemen šef lahko ustvari veliko razliko na vaši karierni poti. Če boste igrali na pravo karto, vaš nadrejeni ne bo le vaš nadzornik, ampak nekdo, ki se bo postavil za vas, ko bo govora o vaših kariernih možnostih, napredovanju in povišicah. Ampak – kako priti do tega nivoja?


10. 1. 2024
Potrebno je narediti dober navdih do nadrejenega.

Ugotovite, kakšne so prioritete nadrejenega

Strokovnjaki velikokrat svetujejo, da na zaposlitvenem intervjuju delodajalca vprašate: »Kako si lahko kot vodja zaslužite naziv Uglednega delodajalca? Kako lahko sam pomagam pri tem?« Najboljši način, da si pridobite povišico, je, da tudi njemu pomagate pridobiti velik renomé pri njegovih nadrejenih. Če niste prepričani v njegove prioritete, ga to vprašajte v naslednjem pogovoru, ki ga bosta imela iz oči v oči.

Prevzemite iniciativo

Iščite priložnosti za prevzem iniciative in prodajo vaših znanj. Na primer, lahko prostovoljite in pomagate pri mentoriranju mlajši sodelavcev v podjetju. Ne delajte samo najnujnejše in zgolj tisto, kar pričakujejo od vas, temveč pojdite čez meje vaših nalog. Vaš nadrejeni bo cenil vašo iniciativo in vas morda nagradil s priložnostmi, ki vam bodo predstavljale še večji izziv, da pokažete še večjo odgovornost.

Z nadrejenim se obnašajte kot s stranko

Če delate v storitveni dejavnosti, veste, kako pomembno je, da ste pozorni na želje in potrebe strank. O svojem šefu razmišljajte kot o vaši stranki in mu ponudite isto uslugo, kot jo nudite njim. To preprosto pomeni, da mu pomagate pri pisanju predstavitve za naslednji sestanek še preden vas on za to prosi. Če ste novinec v podjetju, si poiščite kolega, ki vam lahko pomaga dešifrirati potrebe vašega šefa – tako lahko začnete hitreje delati na njegovem spoštovanju.

Pridobite si prednost

Ostanite v koraku s časom z novostmi na področju industrije in z zadnjimi trendi tako, da se včlanite v združenja in organizacije vam podobnim. Udeležite se seminarjev in drugih delavnic, namenjenih za poglabljanje znanja. Ko boste novo naučeno znanje prenesli na sodelavce, boste postali še bolj cenjen član podjetja.

Ponudite vašo vrednost na nenavaden način

Hobije, ki jih imate izven pisarne, poskušajte uporabiti tudi kot novo znanje na delovnem mestu. Na primer, lahko bi ustanovili društvo, ki bi se bojevala proti raku na dojki, prostovoljili na urah joge enkrat mesečno… S tem, ko boste aktivni na tem področju, si boste izboljšali tudi ime, vaš nadrejeni pa bo to opazil tudi na delovnem mestu.

Avtor: Anja Damjanović za MojeDelo.com

 

Povezani članki
samoiniciativnost

Karierni nasveti

3 od 3: Izboljšajte svojo samoiniciativnost

Samoiniciativnost pomeni delati prave stvari, brez, da bi vam bilo to zapovedano. Delodajalci poleg komunikacijskih sposobnosti in spretnosti dela v timu izredno cenijo tudi samoiniciativnost, ki igra eno ključnih lastnosti pri izbiri novega kandidata v selekcijskem postopku. Nadrejeni si želijo nekoga, ki bo neprestano iskal nove načine za razvoj, namesto, da bi sedel za mizo in gledal v prazno. Njihov cilj je, da bi nekoč v celoti imeli takšno ekipo, ki bo preprosto vedela, kaj se od njih zahteva, in k temu tudi stremela.

5 sprememb

Delovno okolje in odnosi

5 sprememb načina dela v prihodnosti – 4. del

Prihodnost nam bo prinesla veliko sprememb usmerjenih predvsem v nižanje stroškov in večanje produktivnosti. A tu se revolucija ne bo ustavila. Tisti srečneži, ki bodo le ohranili svoje delovno mesto, bodo najverjetneje nadzorovani s strani delodajalcev. Ali bo nadzor pripomogel k večji učinkovitosti posameznika ali pa bo poseganje v zasebnost imelo negativne posledice?

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

Klara Malti hiter

11. 12. 2024

»Tempo na Malti je presenetljivo hiter.«

mehke veščine

11. 12. 2017

Kaj so mehke veščine in kako jih razvijati?


23. 12. 2024

Kviz – kakšen je vaš življenjepis?

Ključniki

CV Delo od doma Delovno mesto Dopust Izobraževanje Kariera Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki