6 načinov, da postanete v službi nezamenljivi
Varnost, ki nam jo da služba, veliko pomeni, še posebej, če podjetju gre dobro od rok in trenutno živite v “obdobju debelih krav”. Kako doseči varnost v službi? Bodite zaposleni, zaradi katerega bi se vašemu nadrejenemu mešalo, če bi kar naenkrat odšli.
Če bi želeli doseči zgoraj omenjeno, bi morali biti več kot odlični pri tem, kar počnete.
Presežite pričakovanja
Tega se nikoli ne bo priznalo na glas, a iti čez vsa pričakovanja je tisto, kar od vas potihem zahtevajo prav vsi nadrejeni.
Z vašim nadrejenim se vedno zjasnite, kakšna so pričakovanja, ki jih ima do vas. Vprašajte ga, kako meri uspeh in kako boste vedeli, da ste pri svojem delu uspešni. In potem to storite. Naj vam to postane prioriteta.
Veliko zaposlenih se sploh ne zaveda, da se od njih pričakuje, da so bolj efektivni in produktivni. Sčasoma izgubijo entuziazem in začnejo delati le tisto, kar se od njih minimalno zahteva. Postavite se v čevlje nadrejenega – bi še vedno v ekipi imeli takšnega zaposlenega?
Pokažite iniciativo
Ali od vas zahtevajo zgolj, da sledite navodilom, ali tudi, da prevzamete iniciativo in podajate svoje ideje na projektu? Ukvarjajte se z nalogami, ki vam dajejoo širino in vas izpostavljajo. Vsak projekt jemljite kot priložnost, da se izkažete in pokažete v najboljši luči.
Bodite prisotni
Zaposleni, ki neprestano brskajo po svojem telefonu, v očeh drugih izgledajo manj zainteresirani in manj produktivni. Vaš nadrejeni navsezadnje plača vaš čas in vaš vložek v delo, zato se tako tudi obnašajte.
Postanite reševalec problemov
Naslednjič, ko boste imeli na koncu jezika, da tujo idejo skritizirate, počakajte deset sekund in v tem času razmislite o rešitvi. Vaš odgovor naj bo usmerjen v rast in razvoj, ne v zatiranje drugih. Besedo “ampak” zamenjajte z “in”, zato naslednjič raje recite: “To se sliši kot super ideja in moramo jo dodelati skupaj.”
Bodite dobri v več opravilih – ali pa zares dobri v samo eni
Ne glede na to, ali ste dobri v pisanju ali v programiranju, želite si, da do vas pristopijo takrat, ko vas potrebujejo. Bodite prva oseba, na katero se zaposleni spomnijo, ko imajo težavo. Težko je zamenljiv tudi nekdo, ki mu gre računovodstvo, odnosi z javnostjo, komunikacija s strankami … Kje bodo našli takšnega multipraktika, kot ste vi?
Bodite prijazni in dobre volje
Delež pritoževanja in opravljanja zmanjšajte, bodite konstruktivni in timski delavec. Ljudje se bodo vedno raje družili s pozitivnimi ljudmi, kot pa z negativnimi.
Avtor: ekipa MojeDelo.com

Delovno okolje in odnosi
Poslovne decembrske zabave – kaj se sme in česar ne
Veseli december je poln zabav, med njimi tudi službenih. To je čas ko se lahko s sodelavci podružimo v bolj sproščenem vzdušju, ko ne rabimo skrbeti za račun ob koncu večera in ko se ravno zaradi tega lahko marsikdo spozabi. Da bi se izognili sramu in čudnim pogledom ob ponovnem srečanju na delovnem mestu, smo sestavili spodnje nasvete.

Razgovor
Oprostite, dajem odpoved