• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Iskanje zaposlitev
  • 10 napak, ki se jim morate izogibati pri iskanju zaposlitve po porodniški odsotnosti
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Prezgodnje iskanje zaposlitve Iskanje službe za polovični delovni čas Pozabljate na družbena omrežja Ne vprašate drugih za pomoč Podcenjujete sposobnosti, ki ste jih pridobili kot starš Prijavljate se samo preko elektronske pošte Na veliki zvon obešate svojo prejšnjo plačo Zavračate korake nazaj Podcenjevanje nove generacije Ne izkoristite priložnosti za menjavo kariere
Iskanje zaposlitev

10 napak, ki se jim morate izogibati pri iskanju zaposlitve po porodniški odsotnosti

Četudi se vam zdi, da skok nazaj na delovno mesto po letu pavze ne bo težaven, bi ta korak znal predstavljati velik izziv. Morda boste morali razviti nove spretnosti, tekmovati z novimi prišleki v podjetju, se prilagoditi na vrsto drugih sprememb, ki so se v enem letu zgodile. Morda boste morali iskati novo zaposlitev. Kaj storiti, da bi na trgu dela postali bolj zaželeni? Predstavljamo vam deset napak, ki se jim morate izogibati, če bi radi čim prej prišli do nove zaposlitve.


26. 3. 2025

Posameznica se vrača na delo po porodniški.

Prezgodnje iskanje zaposlitve

Ne začnite iskati zaposlitve prezgodaj. Najprej poskrbite, da boste zaposljivi. Še posebej, če ste bili na pavzi več let, se najprej prijavite na pripravništva, oddelajte nekaj mesecev in si s tem nabirajte izkušnje. Pojdite na tečaje in se naučite novih spretnosti. Bodite pripravljeni.

Iskanje službe za polovični delovni čas

Služba za polovični delovni čas morda izgleda kot idealna rešitev, a ne omejujte si možnosti. S tem, ko ne boste niti spremljali drugih zaposlitev, si boste za več kot pol zmanjšali priložnosti za uspeh. Takoj boste izključili potencialna delovna mesta, ki bi vam utegnila biti zanimiva.

Pozabljate na družbena omrežja

Posodobite si LinkedIn profil takoj, ko je to mogoče. Strokovnjaki svetujejo, da celo pišete zapise in članke o službi, ki si jo želite, ter vaša razmišljanja na to temo. Ljudje jih bodo opazili in prebrali, marsikdo pa bo v vas videl potencial.

Ne vprašate drugih za pomoč

Ključ je v tem, da “izkoristite” vse kanale, ki jih lahko. Povejte prijateljem, da iščete zaposlitev – nikoli ne veste, kdaj vam bo kdo priskočil na pomoč. Četudi so trenutno zaposleni na drugem področju, lahko poznajo nekoga, ki bi vam ponudil zaposlitev.

Podcenjujete sposobnosti, ki ste jih pridobili kot starš

Spretnosti, ki ste jih pridobili kot starš, vam pri ustvarjanju kariere lahko izredno pomagajo. Ste bolj organizirani, prilagodljivi, hitro iznajdljivi, poznate fokuse in prepoznate naloge, ki niso tako močno pomembne.

Prijavljate se samo preko elektronske pošte

Konkurenca na trgu dela je izjemna in kmalu boste opazili, da pošiljanje življenjepisov preko elektronske pošte ni več dovolj. Mrežite. Tu je ključ.

Na veliki zvon obešate svojo prejšnjo plačo

Če ste bili brez zaposlitve več let in ste pred tem prejemali nizko plačo, je najbolje, da o njej ne govorite, saj boste ponovno plačani premalo. Namesto tega raje naredite raziskavo in si poglejte, koliko so plačani drugi ljudje na podobnih pozicijah. Primerna platforma, da dobite uvid v razmere na slovenskem trgu, je portal www.placa.si.

Zavračate korake nazaj

Resnica je, da na nekaterih področjih dolgotrajna odsotnost ne pomeni nič drugega, kot korak nazaj. Še posebej je to vidno v pravu ali v finančnem sektorju. Ne dovolite si, da vam ponos pokvari možnosti za zaposlitev – popolnoma normalno je, da vam bodo po tolikih letih ponudili slabše pozicionirano delo.

Podcenjevanje nove generacije

Še pred nekaj leti so bili predstavniki generacije Z  “mulci”, a zdaj so vaša konkurenca. Postali so kandidati za delovna mesta, na katerih bi se radi zaposlili, zato jih ne podcenjujte. 

Ne izkoristite priložnosti za menjavo kariere

Ko ste zaposleni, nimate časa narediti koraka nazaj in se vprašati: “Ali je to tisto, kar si želim početi?” Medtem, ko ste doma, razmislite o vaši karieri in o vaših željah. Je morda čas za menjavo karierne poti?
 
 
Avtor: Ekipa MojeDelo.com
 
Povezani članki
Diploma

Iskanje zaposlitev

1 diploma + 0 izkušenj = Naslednji, prosim!

Velika večina mladih verjame, da je študij njihova »trenutna zaposlitev« ter da je delo ob študiju smiselno le zato, ker navrže nekaj denarja za zabavo. Izkušnje ob tem delu zanje niso pomembne, pomemben je zasluženi denar. Ko diplomirajo, se začnejo z diplomo v roki zbegano razgledovati po trgu dela in razmišljati, kako neki bodo sedaj začeli svojo poklicno pot in ustvarili bleščečo kariero, o kateri že dolgo sanjajo.

kariera s srednjo šolo

Iskanje zaposlitev

Dobra kariera je možna tudi s poklicno ali srednjo šolo

Učinkovito iskanje zaposlitve zahteva organiziranost in metodičnost. Da lahko uspešno zasledujete delovne priložnosti, potrebujete določena »delovna orodja«, ki se jih uspešno uporablja pri iskanju dela. Še bolj pomembno je, da določite vaše želje in zanimanja, ki jih iščete pri delu. Da določite kateri poklic in delovno mesto vas resnično zanima. Tako ne boste brezglavo iskali bilo katero delo in delovno področje, ampak resnično tisto, v katerem se vidite in s katerim boste zadovoljni.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

materinstvo md delom

24. 4. 2025

Materinstvo in delovna razmerja

materinstvo na delovnem mestu

25. 3. 2024

Ali na odločitev o materinstvu vpliva delodajalec

ženske in moški

5. 3. 2024

Kariera skozi oči spola: Kako se ženske in moški razlikujejo v poslovnem svetu

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki