• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Zmagovalna zahvalna pisma
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Svoje izkušnje povežite z izzivi podjetja Poudarite, da ste dober reševalec problemov Odgovorite na vse pomisleke, ki so jih imeli z vami Povejte jim vašo močno lastnost, ki ste jo pozabili omeniti na razgovoru Prodajte se!
Razgovor

Zmagovalna zahvalna pisma

So vaš drug način marketinške komunikacije. Prvi način (življenjepis in motivacijsko pismo) vas pripelje do razgovora za službo, po razgovoru pa brihtni in iznajdljivi iskalci zaposlitve pa delodajalcu pošljejo zahvalno pismo, v katerem izrazijo svoje interese za sodelovanje.


6. 11. 2024

zahvalna pisma

Pred 25-imi leti je bil življenjepis le formalnost. Z razvojem trga dela in ponudbe so se hkrati razvijali tudi življenjepisi. Danes so življenjepisi močno orodje, s katerim lahko predstavite svoje spretnosti, kvalifikacije ter uspehe, z njim pa lahko tudi konkurirate ostalim kandidatom. Iskanje zaposlitve se ne zaključi pri življenjepisu in, kar je za nekoga presenetljivo, niti ne pri razgovoru. Razgovoru mora slediti zahvalno pismo!

 
Zmagovalna zahvalna pisma morajo predstavljati iste lastnosti, kot jih predstavlja zahvalni življenjepis, hkrati pa morajo biti prodajno in konkurenčno naravnana. So vaš drug način marketinške komunikacije. Prvi način (življenjepis in motivacijsko pismo) vas pripelje do razgovora za službo, po razgovoru pa brihtni in iznajdljivi iskalci zaposlitve delodajalcu pošljejo zahvalno pismo, v katerem izrazijo svoje interese za sodelovanje.
 
Čas po razgovoru ni čas, ko lahko zaspimo – je pa ravno primeren čas za nadaljevanje samo prodaje in prodaje vaših unikatnih spretnosti, kvalifikacij, uspehov in priporočil. 
 
Sledi nekaj nasvetov, ki vam odprejo dodatne možnosti za doseg želenega delovnega mesta.

Svoje izkušnje povežite z izzivi podjetja

Je podjetje trenutno pred veliko reorganizacijo? Delite svoje izkušnje na tem področju, povejte, kako ste v trenutni službi pomagali, da je podjetje spet zaživelo. Poudarite stvari, ki ste jih dosegli in ste z njimi pripomogli, da se je podjetje spet postavilo na noge ter izboljšalo svoje finančno stanje.

Poudarite, da ste dober reševalec problemov

Predstavljajte si, da je podjetje dobilo konkurenco na trgu, kjer so do zdaj vzdrževali monopol. Z zahvalnim pismom boste prikazali, kako veliko vlogo ste nosili v podjetju, ko je to razvijalo nove marketinške prijeme, pridobivalo na moči, širilo svoje področje delovanja in nadvladalo konkurenco.

Odgovorite na vse pomisleke, ki so jih imeli z vami

Omenimo primer, da je podjetje zmotilo ravno to, da še niste delali na področju marketinga v izobraževanju in delodajalce skrbi, da ne poznate primernih ljudi in nimate dovolj močnih ter vplivnih kontaktov, ki bi jim lahko prodali tečaje. V zahvalnem pismu jim dokažite, da ste že sodelovali pri vstopu novega podjetja na trg in ste s tem pridobili znanja, ki jih potrebujete tudi za to delo.

Povejte jim vašo močno lastnost, ki ste jo pozabili omeniti na razgovoru

V stresu in kupu novih informacij, ki ste jih pridobili in podali na razgovoru, se lahko zgodi, da ste pozabili omeniti ključno lastnost, ki vas opisuje. Zahvalno pismo je ravno to – orodje za poudarjanje uspehov, izkušenj, pravih lastnosti. Dokažite jim, da ste pravi metek za njihovo strelivo.

Prodajte se!

Še enkrat poudarite specifične uspehe, ki se neposredno povezujejo s podjetjem in pozicijo, na katero se prijavljate. Če ste se o tem že pogovarjali na razgovoru, zahvalno pismo izkoristite za širjenje ideje in še podrobneje povežite svoje uspehe s cilji in potrebami podjetja.
 

Zahvalno pismo je lahko daljše od ene strani, a naj bo dolžina odvisna od dragocenih informacij, ki jih lahko ponudite in želite poudariti podjetju. Če ste delodajalca že na intervjuju prepričali, bo z zanimanjem prebral tudi vaše zahvalno pismo.

 

Avtor: Anja Damjanović za MojeDelo.com

 
 

 

Povezani članki
Zavrnitev

Razgovor

5 razlogov, da niso izbrali vas

Kolikokrat ste se že prijavili na razpisano delovno mesto, a sploh niste dobili nobenega odgovora – niti negativnega, kaj šele pozitivnega? Verjetno velikokrat. Situacija vam je dobro poznana – na spletu najdete sanjsko službo, pošljete prijavo, sanjate o novi poziciji in preračunavate, kdaj boste morali vstati, da boste s »trolo« pravočasno prišli v službo… In potem se začne igra čakanja. Najprej čakate potrpežljivo, potem pa vas zagrabi panika.

Posameznik ustvarja slab prvi vtis.

Razgovor

Na naslednjem sestanku izstopajte!

Namesto, da pred naslednjim sestankom trepetate, raje razmislite, kako lahko to priložnost uporabite za napredovanje v vaši karieri. Vaš nastop vam lahko pomaga pustiti pečat v podjetju in vas pripelje do uspeha. Poslovni sestanki so super priložnost za mreženje in sklepanje močnih poslovnih vezi, zato je pomembno, kako se boste izkazali pred vašimi vrstniki.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

Posameznik piše zahvalno pismo.

15. 5. 2025

3 enostavni koraki za idealno zahvalno pismo

intervju

4. 7. 2024

Kako po intervjuju, ko čakate na odgovor delodajalca?

ocenit razgovor

11. 12. 2024

Kako naj ocenim svoj razgovor?

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki