Zakaj se morate udeležiti razgovora, ki vas ne zanima?
Ko iščemo zaposlitev, v nedogled pošiljamo življenjepise in upamo, da bodo iskalci novega kadra v nas videli potencial. A kaj se zgodi, ko smo povabljeni na razgovor, na katerega si res ne želimo iti?
Ne zgodi se tako poredko, še posebej na začetku, ko med iskanjem službe še nismo vzpostavili filtra, kateri od razpisov bi nas utegnil zanimati in kateri ne. In kljub vsemu obstaja kar nekaj dobrih razlogov, zakaj se morate udeležiti razgovora, za katerega niste zainteresirani. Preberite si.
Izkušenj z razgovori ni nikoli preveč
Udeležba na razgovorih za službo je lahko izredno stresna situacija, zato potrebujete izkušnje. Več, kot jih boste imeli, več zaupanja boste pridobili v samega sebe in v svoje sposobnosti. Kandidatom celo svetujejo, da pred pravim razgovorom opravijo generalko, zato intervju, ki vas ne zanima, jemljite točno tako.
Mreženje lahko le dobro pripomore k vaši karieri
Lahko si premislite
Boljša služba v istem podjetju
Četudi se boste držali zgornjih nasvetov, to še ne pomeni, da se vam bo spremenilo mišljenje. Morda se bo na koncu izkazalo, da je bil razgovor le izguba časa, a tega ne boste nikoli vedeli, če se ga ne boste udeležili.

Razgovor
Zainteresirani, ne obupani
Razgovor za službo je kot zmenek – radi bi izpadli zainteresirani, a ne preveč, dostopni, a ne preveč. Kje je še tista sprejemljiva meja? Veliko je razlogov, zaradi katerih ljudje iščejo službo. Eni bi si želeli več denarja. Drugi bi radi delali v podjetju, kjer bi se lahko razvijali. Tretji si želijo selitve. Spet četrti bi se radi le rešili svojega nadrejenega.

Razgovor
Diploma v roki – kako začeti: razgovor