Zmagovalna zahvalna pisma
So vaš drug način marketinške komunikacije. Prvi način (življenjepis in motivacijsko pismo) vas pripelje do razgovora za službo, po razgovoru pa brihtni in iznajdljivi iskalci zaposlitve pa delodajalcu pošljejo zahvalno pismo, v katerem izrazijo svoje interese za sodelovanje.
Pred 25-imi leti je bil življenjepis le formalnost. Z razvojem trga dela in ponudbe so se hkrati razvijali tudi življenjepisi. Danes so življenjepisi močno orodje, s katerim lahko predstavite svoje spretnosti, kvalifikacije ter uspehe, z njim pa lahko tudi konkurirate ostalim kandidatom. Iskanje zaposlitve se ne zaključi pri življenjepisu in, kar je za nekoga presenetljivo, niti ne pri razgovoru. Razgovoru mora slediti zahvalno pismo!
Svoje izkušnje povežite z izzivi podjetja
Poudarite, da ste dober reševalec problemov
Odgovorite na vse pomisleke, ki so jih imeli z vami
Povejte jim vašo močno lastnost, ki ste jo pozabili omeniti na razgovoru
Prodajte se!
Zahvalno pismo je lahko daljše od ene strani, a naj bo dolžina odvisna od dragocenih informacij, ki jih lahko ponudite in želite poudariti podjetju. Če ste delodajalca že na intervjuju prepričali, bo z zanimanjem prebral tudi vaše zahvalno pismo.
Za več nasvetov, kako hitreje priti do želenega delovnega mesta, si preberite zaposlitveni priročnik Kako uspešno iskati zaposlitev, ki so ga napisali naši sodelavci v želji, da bi vam pomagali in proces iskanja zaposlitve naredili učinkovitejši.
NAROČI PRIROČNIK
Avtor: Anja Damjanović za MojeDelo.com
Razgovor
10 nasvetov, kako na razgovoru izstopati
Na vsak zaposlitveni razgovor pojdite z mislijo, da vam bo uspelo dobiti to delovno mesto! Raje sami sprejmite odločitev, ali zares želite delati v podjetju, kot pa da nekompatibilnost dokaže delodajalec. Medtem, ko razgovori niso vedno enostavni, obstajajo triki, ki vam bodo pomagali do boljše pozicije.
Razgovor
Zmagovalna to-do lista pred razgovorom
Če prebirate članke in nasvete na našem portalu, ste do zdaj že lahko ugotovili, da na področju iskanja zaposlitve prisegamo na tri faze: priprava, raziskovanje, sklep. Enako je z zaposlitvenim razgovorom. Priprava nanj in faza po razgovoru sta enako pomembna kot čas, ko sedite pred delodajalcem in govorite o svojih sposobnostih.