Moč treh minut za dober vtis
Angleški pregovor pravi, da nikoli ne dobimo druge priložnosti za prvi vtis. Če pa že dobimo priložnost, da slab prvi vtis popravimo, moramo vložiti v to devetkrat več truda kot pri prvem stiku.
Angleški pregovor pravi, da nikoli ne dobimo druge priložnosti za prvi vtis. Če pa že dobimo priložnost, da slab prvi vtis popravimo, moramo vložiti v to devetkrat več truda kot pri prvem stiku.
Statistika trdi, da 46% novih zaposlenih uniči svoj ugled v prvih 18 mesecih dela. V 89% se to zgodi zaradi njihovega obnašanja in slabo razvite čustvene inteligence, kar ne spada v timsko delo. Ljudje z nizko razvito čustveno inteligenco ne razumejo in ne poznajo svojih čustev, kar pomeni, da jih ne znajo nadzirati, ne znajo pa jih niti prebrati pri drugih sodelavcih.
Končno! Intervjuja je konec! Ali ne bi bilo super, če bi vam sogovornik ob koncu razgovora v roke podal listek z vašo oceno o tem, kako ste se na njem odrezali? Dvomimo, da se bo to zgodilo, zato se morate znati oceniti sami.
Zaposlitveni intervjuji imajo eno veliko podobnost z zmenki – pomembna je izbira pravega trenutka. Od delodajalcev slišimo veliko zgodb, kot so »Bil je odličen kandidat!« ali »Tako blizu službe je že bil!« ali »Super mu je šlo!«, a nato je kandidat postal malo preveč samozavesten in izgubil priložnost, ko je izustil eno samo vprašanje: »Koliko me boste pa plačali?«
Ker ste na delodajalca naredili sijajen prvi vtis, vas je povabil še v naslednji krog razgovorov – v ožji krog kandidatov za delovno mesto. Kaj vas čaka sedaj?
Ste že slišali za metodo 30-sekundnega govora (angl. Elevator pitch), ki ga uporabljajo najboljši prodajalci? Ste pripravljeni na izziv? Bi uporabili takšen govor tudi pri »prodaji« svojih znanj, veščin, izkušenj? Vsako leto organiziramo Karierni sejem v Ljubljani in tradicijo smo ohranjali tudi letos, kjer ste se imeli možnost na tak način predstaviti delodajalcem, ki so iskali nove zaposlene v svojih podjetjih.