
Ovire, ki jih podjetnice premagujejo na poti do uspeha
Ženske so odlične delavke in voditeljice, strastne pri poslu, vešče prilagajanja pri načinu vodenja in učinkovite mentorice.
Ženske so odlične delavke in voditeljice, strastne pri poslu, vešče prilagajanja pri načinu vodenja in učinkovite mentorice.
Prejeli ste vabilo na razgovor. Kadrovik bo srečanje želel izkoristiti, da izve čim več o vas in vaših sposobnostih, kakšno vrsto delovne obremenitve pričakujete, pa tudi o tem, kako obvladujete upravljanje več nalog hkrati.
Sestavili ste CV, napisali spremno pismo in se prijavili na razpis za delovno mesto. Povabili so vas na razgovor za delo, zdaj pa si belite glavo, kako boste odgovorili, ko vam bodo zastavili vprašanje: »Kaj je vaša šibka točka oziroma največja slabost?«
Ne glede na to, ali jih dejansko vprašate ali ne, ljudje vam bodo vselej skušali svetovati, kaj in kako morate storiti. Toda vsi poklicni nasveti pač niso dobri. Pravzaprav je nekaj teh nasvetov naravnost škodljivih.
Poslušanje drug drugega je nekaj, kar nenehno počnemo. Doma, na poti, po opravkih, ob srečanju s prijatelji … tudi na delovnem mestu. Poslušanje je nekaj, kar zna popolnoma vsak. Tako se verjetno zdi, če na hitro razmislimo o poslušanju. Pa vendar, ali je to res tako preprosto? Mar niso številna napačna razumevanja, morda celo spori največkrat posledica nesporazumov v komunikaciji? Ali je res tako preprosto poslušati drug drugega? Znamo drug drugega poslušati učinkovito, aktivno?
Trema je pogosta in za mnoge neprijetna spremljevalka pomembnih trenutkov v življenju, zato ne preseneča, da je ponavadi prisotna tudi pred in med razgovorom za delo.
Mreženje – iskanje zaposlitve s pomočjo znanih oseb – je oblika iskanja zaposlitve, ki je zasnovana na vaših poznanstvih. Pojavlja se v mnogih oblikah, od srečanja s prijateljem na pijači, z bivšim sošolcem na poslovni konferenci do tega, da vas prijateljeva mama priporoči v svojem podjetju. Mreženje kot oblika iskanja zaposlitve temelji na osebnem priporočilu: določena oseba, ki verjame v vas, vas predlaga za izbrano odprto delovno mesto. Lahko vam uredi sestanek s kadrovikom ali vam zgolj posreduje podatke o razpisanemu delu in potrebah delovnega mesta.
Stres je v našem modernem vsakdanjem življenju pogost pojav, še posebno pa se pojavlja pri opravljanju vsakdanjih opravil na delovnem mestu. Lahko ga npr. občutimo, kadar smo pred zahtevnimi časovnimi roki, ko trepetamo za sklenitev večjega posla, kadar pričakujemo javni nastop, ko se kujamo nad neizpolnjenim delom sodelavca ali ko prejemamo reklamacijo od stranke.
Kako sestavim CV? Kaj napišem v spremno pismo? Kako se najbolje predstavim na razgovoru?