• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Kaj storiti, če se na razgovoru preprosto ne ujamete
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
Poiščite skupno točko Nasmehnite se in se sprijaznite Ohranite samozavest Bodite pozorni na negativne lastnosti
Razgovor Razgovor

Kaj storiti, če se na razgovoru preprosto ne ujamete

Najprej iskrene čestitke, ker ste si prislužili priložnost za zaposlitveni razgovor. Delovne naloge se vam zdijo narejene ravno za vas, mesečna plača bi bila večja od pričakovane, podjetje ima na trgu dobro ime ... Nato pa se na razgovoru zgodi nekaj čudnega.


11. 5. 2025
težaven razgovor

Poiščite skupno točko

Tu je nekaj načinov, kako lahko pridete do t.i. skune točke. Že med pripravami na razgovor na spletu poiščite sogovornika in izvedite čim več o njegovem ozadju, izobrazbi, društvih, v katerih sodeluje … Je kakšna podobnost z vami, s katero se lahko povežeta? Morda sta hodila na isto srednjo šoo ali pomagala v istem prostovoljnem društvu? Naj vas ne bo strah iz rokava potegniti teh adutov ne le, da se boste s sogovornikom povezali, pokazali boste tudi, da ste naredili vašo domago nalogo.

V kolikor vam raziskava ni prinesla pozitivnih rezultatov in skupne točke, ne obupajte. Ko vam bo ponudil priložnost a vaša vprašanja, ga vljudno vprašajte, kaj ga veseli pri delu v tem podjetju. Preprost izkazaan interes zanj mu bo dal vedeti, da niste takšni, kakor si vas je on zamislil.

Nasmehnite se in se sprijaznite

Včasih se zgodi, da se tak neprijeten občutek pojavi že ob prvem stisku roke, včasih pa ga opazite na sredini procesa. V vsakem primeru morate še naprej igrati svojo igro takoj, ko to opazite. Izjavite iskren komentar: »Khm, izgleda, kot da nisva na isti valovni dolžini« nato pa nadaljujete umerjeno, prijazno in profesionalno. Situacija je podobna kot takrat, ko se s sodelavcem nista razumea, a sta vseeno morala sodelovati in priti do skupnega cilja.

Zavedajte se, da je vaša glavna naloga na vsakem razgovoru, da prodate sebe, svoje izkušnje, znanja, spretnosti in sposobnosti, zato se osredotočite na to.

Ohranite samozavest

Delodajalec, kakorkoli si želite, da bi bil profesionalen, včasih preseže meje in se do vas začne obnašati arogantno ali celo nesramno, a vi ste tisti, ki morate ohraniti hladno kri. Ostanite mirni, samozavestni in zbrani, nikakor pa ga ne napadajte nazaj.

Nesramnost se lahko navezuje na vaše osebne delovne izkušnje ali na delodajalca, pri katerem ste trenutno zaposleni, zato vdihnite globoko in se osredotočite na točke, ki jih morate izraziti, da bi se čim bolj uspešno prodali. Odgovarjajte na vprašanja, ne na njegova čustva, pokažite mi, da ste lahko odlični tudi takrat, ko ste pod pritiskom.

Bodite pozorni na negativne lastnosti

Pomislite s takšnim človekom, ki trenutno grdo ravna z vami, boste morali delati na dnevni bazi. Kako bi bilo v tem primeru? Se vam zdi, da se do vas obnaša tako, ker ima ravno slab dan, ker je v stresu, izmučen, nesredotočen na postopek?

Ne glede na to, ali se povežete s sogovornikom, ali trpite vse minute tega razgovora, dopovejte si, da ste vi tisti, ki morate »preživeti« ta intervju in pomislite, ali si res želite delati v podjetju, kjer bi se delodajalec tako obnašal do vas. Se vam zdi, da bi bila drug dan situacija boljša in bi mu dali še eno priložnost, ali bi trpeli vsak svoj delavnik ter v službo hodili s kepo v grlu?

Se vam zdi, da potrebujete novo službo? Najdete jo na portalu MojeDelo.com, saj vam vsak dan ponujamo svež zaboj razpisanih delovnih mest in prepričani smo, da je katero od teh pripravljeno posebej za vas.

PROSTA DELOVNA MESTA

 

Anja Damjanović za MojeDelo.com
Povezani članki
Kandidat se pripravlja na zaposlitveni intervju

Razgovor

7 korakov priprave na zaposlitveni intervju

Zaposlitveni razgovor je velika preizkušnja. Vaš življenjepis in spremno pismo sta bila ravno dovolj zanimiva in informativna, da vas je kadrovik povabil na razgovor. Sedaj morate dokazati, da ste res primerni in sposobni opravljati delo..

Razgovor

Stresni razgovor

Na stresnih razgovorih preizkusijo vaš odziv na pritisk. Sicer so neobičajni, a se lahko uporabljajo, kadar delovno mesto, ki ga želi podjetje zapolniti, zahteva posameznika, ki lahko deluje pod močnim stresom. Z namernim ustvarjanjem neudobnih stresnih okoliščin delodajalec skuša napovedati bodoče ravnanje kandidata pri delu. Tipično področje, na katerem se uporablja tak tip intervjuja, je npr. trženje.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

delovno mesto zapustitev

11. 12. 2024

Zakaj ste zapustili prejšnje delovno mesto?

na razgovoru

18. 7. 2023

Ključna vprašanja, ki jih boste slišali na razgovoru

dober vtis

11. 2. 2025

Moč treh minut za dober vtis

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki