• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Karierni nasveti
  • Plače, dopusti in pravice zaposlitev
  • 5 znakov, da ste napredovali, a se tega sploh ne zavedate
DELOVNO OKOLJE IN ODNOSI ISKANJE ZAPOSLITEV ODPOVED IN MENJAVA KARIERE OSEBNOSTNI RAZVOJ PLAčE, DOPUSTI IN PRAVICE ZAPOSLITEV RAZGOVOR ŽIVLJENJEPIS IN SPREMNO PISMO
Kazalo
1. Prejemate več pozitivnih povratnih informacij na svoje delo 2. Delate hiteje (in pametneje) 3. Ste samozavestnejši 4. Prejemate vedno več nalog in nadzor ni več potreben 5. Dokončujete projekte, za katere si nikoli ne bi mislili. da jih boste sploh vodili
Plače, dopusti in pravice zaposlitev

5 znakov, da ste napredovali, a se tega sploh ne zavedate

Ste že nekaj časa zaposleni na istem delovnem mestu in razmišljate o napredovanju, a niste prepričani, kako nadrejenim predstaviti svoje uspehe? Morda ste že nekaj let na istem delovnem položaju in se vam zdi, da se nikamor niste premaknili?


29. 11. 2022

Hitro se lahko začnete počutiti, kot da stagnirate in se vrtite v krogu, v katerem se ničesar novega ne naučite. Naj vam zagotovimo, da to še ne pomeni, da niste napredovali in niste izboljšali svojih delovnih kompetenc. Napredek se ne kaže vedno pri povišanju plače in višjem položaju, temveč ga lahko opazimo tudi na druge načine.

Preberite si pet znakov, da ste v resnici napredovali in se izboljšali, četudi se to ne kaže pri plači ali položaju. Seveda pa lahko naslednje točke uporabite pri pogajanju zanje.

1. Prejemate več pozitivnih povratnih informacij na svoje delo

Verjetno vaše delo pohvalijo vsak dan, a nevede preslišite pohvale oziroma se jih niti ne zavedate. »Da, hvala, čudovito,« ko nekomu na primer podate poročilo o svojem projektu, je odličen odziv, sploh če pomislite na to, da so se na vaša poročila prvih nekaj mesecev odzivali s: »Si vključil vse podatke?« in »Zakaj pa poročilo ne vključuje teh podatkov?«

Opazujte, kako se je povratna informacija na vaše delo spremenila skozi čas. Verjetno ste na začetku bili večkrat opozorjeni, kako zadevo izvesti, morda ste tudi sami večkrat povprašali. Pri tem je bilo več pogovorov, priprav in popravkov, preden so se stvari izpeljale.

2. Delate hitreje (in pametneje)

Opažate, da nalogo opravite v polovičnem času, kot ste zanjo potrebovali na začetku svoje kariere v tem podjetju. Ne sprašujete sodelavcev, kako ali kje prejeti informacije, ne izgubljate več popoldneva za pisanje poročila, saj napišete med preostalim delom.

Hitrost ni vse, je pa velik kazalnik, da ste napredovali. Se spomnite napetosti, ki ste jo občutili, ko vam je bila dodeljena nova naloga in niste vedeli, kako se je lotiti? Tudi tega več ni, mar ne? In tudi to je kazalnik, da ste naredili korak naprej.

3. Ste samozavestnejši

Še pred časom si niste upali postaviti vprašanja med sestankom ali pa povedati, kaj menite. Za vsak korak ste potrebovali potrditev nadrejenih in si niste upali narediti naslednje poteze, če vam šef ni zagotovil, da je v redu. Danes ste samozavestnejši, odprti, pogumnejši, aktivno vključeni v delovne ekipe in procese … Samostojno sprejemate odločitve, ob tem pa vas ni strah preizkusiti nove stvari.

4. Prejemate vedno več nalog in nadzor ni več nujen

Niste edini, ki si zaupate. Vaš nadrejeni čuti enako do vas. Šef od vas ne zahteva neprestanega nadzora. Prav tako vam pusti, da svoje naloge opravljate samostojno. Hkrati vam daje priložnost, da podajate svoje predloge in zanje sprejemate odgovornost.

5. Dokončujete projekte, za katere si nikoli ne bi mislili, da jih boste sploh vodili

Pomislite na čas, ko ste šele začeli delati na tem položaju. Ste si kadar koli predstavljali, da boste počeli to, kar delate zdaj? Vaš seznam opravil se veča in odgovornost raste. Sprejemate vodenje svojih projektov in jih dokončujete v roku ter kakovostno. Ni to dovolj dober znak, da ste konkretno napredovali?

In veste, kaj vse to pomeni? Čas je, da svojemu nadrejenemu predstavite delo in odgovornosti, ki jih imate. Usedite se z njim in mu predstavite, v čem opažate napredek in katere naloge bi si še želeli prevzeti.

Po drugi strani je to odlična priložnost, da se pogovorite glede povišice. Glede argumentov bo pomagalo, da si napišete seznam nalog in projektov, ki ste jih uspešno zaključili, saj se večkrat pripeti, da katerega izpustite.

Preverite vašo vrednost na trgu dela!

 

Navsezadnje se nasmejte in zavedite, da je za vami dolga in uspešna pot, na katero ste lahko ponosni.

 

Nasvet je za vas napisala: ekipa MojeDelo.com
Povezani članki
Dela prosti dnevi

Plače, dopusti in pravice zaposlitev

Dela prosti dnevi v letu 2023

dopust

Plače, dopusti in pravice zaposlitev

Letni dopust 2023 – kakšne so vaše pravice?

Vsak zaposleni pridobi pravico do letnega dopusta s sklenitvijo delovnega razmerja.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

plača

21. 2. 2025

8 nasvetov, kako si izpogajati boljšo plačo

plača in pogajanja

5. 1. 2024

Si želite boljšo plačo? Naučite se pogajati!

plača

22. 2. 2022

Kako se na razgovoru lotiti vprašanja o plači?

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Izobraževanje Motivacija Mreženje Nasveti Organizacija Osebnost Priporočilo Razvoj Zaposlitev Življenjepis
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki