
Primeri spremnih pisem
Kadar iščete delo, imate lahko še tako zanimiv življenjepis, pa vam to ne bo pomagalo, če ne boste priložili vešče napisanega spremnega ali motivacijskega pisma.
Kadar iščete delo, imate lahko še tako zanimiv življenjepis, pa vam to ne bo pomagalo, če ne boste priložili vešče napisanega spremnega ali motivacijskega pisma.
Obveščamo vas, da se je med izvajanjem ankete »Ljubezen na delovnem mestu« zgodila neljuba tehnična napaka.
Razgovor za službo je sicer vznemirljiva, predvsem pa stresna izkušnja. Pomislite, koliko ur ste porabili, da ste podjetje temeljito raziskali, si pripravili premišljene odgovore na težka vprašanja, izbirali obleko in svoj nastop tudi povadili z najboljšim prijateljem.
Sestavili ste CV, napisali spremno pismo in se prijavili na razpis za delovno mesto. Povabili so vas na razgovor za delo, zdaj pa si belite glavo, kako boste odgovorili, ko vam bodo zastavili vprašanje: »Kaj je vaša šibka točka oziroma največja slabost?«
Priprave na razgovor za službo, ki vas čaka v bližnji prihodnosti, so lahko zelo naporne. Potrebno je opraviti temeljito preiskavo podjetja in delovnega mesta, na katerega se prijavljate. Prav tako si želite že vnaprej spoznati svojega sogovornika na tem pomembnem dogodku.
Poslali ste življenjepis na razpisano delovno mesto, prejeli ste klic in vabilo na razgovor, počutite se odlično! Počutje traja, dokler ne ugotovite, da neradi govorite o sebi. Najsi je razgovor preko telefona ali v živo, v vseh primerih so stresni. Nekje v kotičku vaših možganov imate v mislih: »Če tole zamočim, bom spet na začetku! Zberi se!«
Razvoj tehnologij vstopa v vsako poro našega življenja. Enako se dogaja tudi na področju zaposlovanja. Vse več podjetij si pri selekciji kandidatov pomaga s sodobnimi metodami. Pisanje življenjepisa morate prilagoditi tudi za 'računalniške oči', ki bodo najprej prebrale vašo prošnjo in se na podlagi ključnih besed odločile, če ste primeren kandidat za nadaljevanje selekcijskega postopka.
Preden greste na zaposlitveni intervju v podjetje, kjer bi radi delali, je smiselno, da do potankosti preučite morebitnega delodajalca. V nasprotnem primeru se vam lahko zgodi, da bo podjetje v resnici prava nočna mora, ko boste enkrat v njem zaposleni. Raziskovanje vam pomaga tudi pri pripravi in na morebitna vprašanja na razgovoru, hkrati pa boste zahteve podjetja lahko povezali z vami in vašimi kompetencami. Sledi nekaj podatkov, ki bi jih pred intervjujem radi vedeli.
Priprave na razgovor za službo so lahko stresne in naporne. Ko se trudite, da bi bili najboljši kandidat za razpisano delovno mesto, velikokrat vprašate za nasvet, kaj naj rečete in kako naj se obnašate na razgovoru. Mogoče pa ste preveč pozorni na stvari, ki jih morate izreči, kakor na stvari, ki jih ne smete?
Na koncu zaposlitvenega intervjuja vam bodo zagotovo ponudili možnost, da tudi sami postavite kakšno vprašanje. Večina iskalcev zaposlitve le s težavo spravi kakšno besedo iz ust. Po glavi jim roji nešteto stvari in nato izustijo kakšno neumnost, ki močno zmanjša možnost za službo.