
Nasveti in trendi za uspešno kariero in zaposlovanje


Kako je pandemija spremenila naš delovnik?
Po pandemiji bo delo le še redko kje potekalo enako kot prej – spremenjena namreč ni samo naša organizacija dela, temveč je drugačno tudi naše razmišljanje. V tem trenutku se morda še niti ne zavedamo ali ne poznamo vseh načinov, zaradi katerih bo delo drugačno, z gotovostjo pa lahko rečemo, da je prav pandemija mnogim delodajalcem in zaposlenim ponudila priložnost, da se ponovno zamislijo nad tem, kako vodijo svoje podjetje in opravljajo svoje delo.

Novartisov karierni zajtrk
Na Novartisovem kariernem zajtrku ti bo več kot 30 strokovnjakov na 15 tematskih odrih odprlo vrata v svet, v katerem na novo osmišljamo medicino.

Kar 80 % zaposlenih na digitalnem področju pripravljenih delati za tuja podjetja na daljavo
Na digitalnem področju 40 % zaposlenih aktivno išče zaposlitev, skoraj 75 % pa jih namerava v bližnji prihodnosti zapustiti svoje trenutno delovno mesto. Boljše karierne priložnosti in iskanje novih izzivov sta glavna razloga za zamenjavo službe, je pokazala svetovna raziskava med skoraj 10 tisoč zaposlenimi v digitalnem svetu, ki sta jo pri nas izvedla največji slovenski zaposlitveni portal MojeDelo.com, član skupine The Network, in družba Boston Consulting Group (BCG).

Kako do prve zaposlitve?
Zaposlitev iščemo zato, ker potrebujemo denar in varnost, ki jo ta prinaša. Delo pa dobimo zato, ker je nekdo pripravljen plačati za rešitev problema pri doseganju svojega cilja. Če se delodajalec ne zaveda, da potrebuje pomoč, ali če v vas ne prepozna nekoga, ki bi mu lahko pomagal, do zaposlitve ne pride. Paradoks iskanja zaposlitve je, da se mora iskalec najprej osredotočiti na cilje delodajalca, če želi doseči svoj cilj.

Vici in šale v službi – da ali ne?
Zagotovo ste že slišali nasvet, da je pametno sestanke, predstavitve ali celo razgovore za službo začeti s šalo. Tako naj bi sprostili ozračje, ki je v takšnih okoliščinah običajno napeto. Pomembno je že na začetku pritegniti pozornost slušateljev, toda ali je humor res pravi način?

Kakšne zaposlene iščejo najuglednejši delodajalci v Sloveniji?

Moč treh minut za dober vtis s Polono Požgan

5 nemogočih nalog, ko imate slab dan

Spremno pismo – vaša vstopnica za razgovor
V Sloveniji trenutno trg dela naravnost cveti. Potrebe po kadru so velike do te mere, da ga v določenih panogah naravnost primanjkuje. Službe torej so, ampak če si želite najti takšno, ki vam bo res pisana na kožo, boste morali med ostalimi kandidati resnično izstopati. Eno glavnih orožij, s katerim lahko naredite dober vtis, je prepričljivo spremno pismo. Z njim se namreč lahko predstavite v svoji najboljši luči, predvsem pa lahko pojasnite in poudarite, kako in zakaj ste boljši od vseh ostalih kandidatov, ki se potegujejo za isto službo.

Oprostite, kako je to povezano s službo?
Veliko smo že pisali o vprašanjih, ki se največkrat pojavljajo na razgovorih za službo. Kandidat se s to informacijo lahko lažje pripravi na razgovor in deluje bolj samozavestno. Zna odgovoriti na zadano vprašanje in se tako še bolj prodati. A kaj naredijo še tisti samozavestni kandidati, ko jim na razgovoru postavijo ilegalna vprašanja?
