
Simona Baša Breznik, XAL Svetila d.o.o.
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja. V mesecu januarju je nanje odgovorila Simona Baša Breznik, vodja kadrovske službe v podjetju XAL Svetila d.o.o.
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja. V mesecu januarju je nanje odgovorila Simona Baša Breznik, vodja kadrovske službe v podjetju XAL Svetila d.o.o.
Spoštovanje; velika beseda, ki igra še kako pomembno vlogo v delovnem okolju. Vse raziskave kažejo, da zaposleni, ki čutijo, da so spoštovani, naredijo več, so bolj produktivni in predvsem bolj zavzeti, ne pride pa kar samo od sebe. Potrebno ga je spodbujati, nagrajevati, prepoznati in živeti iz dneva v dan, na vseh ravneh podjetja, v kakršnih koli interakcijah. Spoštovanje pomeni razumeti vrednost osebe, ki je poleg nas, prepoznati njeno edinstvenost in upoštevati njena stališča, čeprav se včasih z njimi ne strinjamo. Spoštovanje ni zgolj etična norma, temveč ključna sestavina uspešnega in zdravega delovnega okolja. Promoviranje te vrednote lahko začnemo z zelo enostavnimi koraki.
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja. V mesecu decembru je nanje odgovorila Jasmina Alić, Vodja kadrovske službe v podjetju Sapphir d.o.o.
V sodobnem delovnem okolju, kjer se hitrost in zahtevnost dela nenehno povečujeta, postaja skrb za duševno zdravje zaposlenih ključna prioriteta. Raziskave kažejo, da ima dobro duševno zdravje neposreden vpliv na produtkivnost, kreativnost in celotno delovno uspešnost posameznika. Zato je spodbujanje duševnega zdravja na delovnem mestu postalo ne le etična odgovornost ampak tudi nujnost za trajnostno uspešno poslovanje organizacij.
Generacija Z prinaša nove perspektive, nove načine dela, inovativno razmišljanje in edinstvena pričakovanja glede delovnega mesta, zato je izjemno pomembno, da podjetja in kadrovske ekipe ustvarijo učinkovite strategije za privabljanje, sodelovanje in zadrževanje vrhunskih talentov generacije Z. Generacija Z se nanaša na rojene med letoma 1997 in 2012. Za razliko od prejšnjih generacij, generacija Z nikoli ni poznala sveta brez interneta, pametnih telefonov in družbenih medijev. So prvi pravi digitalni domorodci, ki so odraščali v času digitalne revolucije, kar je posledično močno vplivalo na njihove vrednote, preference in pričakovanja. Da bi izkoristili potencial generacije Z in ustvarili uspešno delovno okolje, morajo podjetja razumeti njihove potrebe in se jim prilagoditi.
V mesecu januarju se nam je kratkem intervjuju pridružila Kaja Klančar, zaposlena v Sektorju za razvoj kadrov v podjetju BTC d.d. . Naša pozornost je bila tokrat usmerjena v Akademijo MojeDelo.com, izobraževalno platformo, ki je postala ključno orodje za razvoj zaposlenih v podjetjih.
Organizacijska klima je vzdušje, ki obstaja na delovnem mestu in ima ogromen vpliv na produktivnost, motivacijo in splošno zadovoljstvo pri delu. Pomembno je ustvariti okolje, kjer zaposleni uživajo v tem kar počnejo in si prizadevajo delovati po svojih najboljših močeh za skupno dobro podjetja.
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja. V mesecu oktobru je nanje odgovorila dr. Katja Grgić, Group HR Manager v podjetju Pristop.
Nedavna raziskava iz podjetja Sage ugotavlja, da so kadrovski strokovnjaki vse bolj izčrpani na delovnem mestu, kljub temu, da še vedno strastno opravljajo svoje delo. Dejansko 62% vodilnih kadrovskih strokovnjakov razmišlja o opustitvi tega področja, čeprav jih 57% pravi, da obožuje svoje delo.
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja. V mesecu septembru je nanje odgovorila Erika Kosmač iz Oddelka za upravljanje s človeškimi viri v podjetju T - 2, d. o. o. .
Kadrovikom različnih slovenskih podjetij vsak mesec zastavimo nekaj vprašanj na temo kadrovanja.V mesecu avgustu je nanje odgovoril Andrej Gazvoda, Vodja kadrovske službe v ČETRTA POT, d. o . o.