
Kako se ujeti z novimi sodelavci?
Nadrejeni vam je predstavil delovne obveznosti v sklopu novega dela in verjetno tudi ljudi, s katerimi boste delali. Kakšen občutek ste dobili, ko ste jih prvič zagledali? Ste se počutili dobrodošli?
Nadrejeni vam je predstavil delovne obveznosti v sklopu novega dela in verjetno tudi ljudi, s katerimi boste delali. Kakšen občutek ste dobili, ko ste jih prvič zagledali? Ste se počutili dobrodošli?
Morda se sliši ekstremno, ampak včasih pri delodajalcih odloča že to, ali bo kandidat sprejel ponujen kozarec vode ali kavo. Delodajalci po napornih intervjujih samo čakajo na znak, s katerim jim pokažete, da ste VI pravi kandidat in da se prav VI razlikujete od ostalih. Ponudite jim ta znak.
Na zaposlitvenih razgovorih želite v prvi vrsti predstaviti vaše izkušnje, sposobnosti, znanja in veščine, saj spadajo med najpomembnejše kriterije, da ste na koncu izbrani.
Finančna oz. gospodarska kriza je pojem, s katerim smo se po nekaj letih že navadili živeti. Ker ga vsak dan nekajkrat slišimo, nam hitro pride v navado, da bi za vse spremembe krivili krizo.
Povračilo potnih stroškov na delovnem mestu se različno obravnava, saj je odvisno od tega, ali ste zaposleni v zasebnem ali javnem sektorju. Za javni sektor obračun potnih stroškov zakonsko določa Zakon za uravnoteženje javnih financ, v zasebnem sektorju pa je za to »zadolžena« Uredba o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja.
Ste na zabavah nekje bolj v središču sobe ali raje dogajanje opazujete z obrobja? Ali sestanku prvi dvignete roko ali raje najprej zadeve tiho premislite, šele nato spregovorite? Kakšno povezavo ima vse to z delovnim mestom? Se vam morda zdi eden od sodelavcev nedostopen in odmaknjen? Morda drug preveč govori? Tokrat bomo podrobneje osvetlili, kaj pomeni, če je človek introvert ali ekstravert, in kako najbolje sodelovati z vsakim od njih – navsezadnje je zaradi tega lahko kolektiv močnejši in uspešnejši.
Iskanje novega dela je svojevrstna umetnost, ki od vas zahteva pravilno pripravo in izbiro pravih metod in kanalov morebitnih delovnih mest. Vsak iskalec, ki želi hitro do novega delovnega mesta, bi si moral odgovoriti na naslednja vprašanja.
Zaposlitveni postopki so se v zadnjem desetletju spremenili in razvili. Kljub temu, da se je in se še bodo spreminjali, pa med kandidati za službo ostaja nekaj mitov, v katere verjamejo. Tu smo, da jih podremo.
Katere so najpogostejše laži, ki jih, nič hudega sluteč, zapišemo v življenjepis? Nekateri jim pravijo bele laži, saj so velikokrat nedolžne. A ne glede na to, kako močno nedolžne so, vsako laž se lahko odkrije in ko se to zgodi, smo na slabšem, kot smo bili na začetku.
Priprava življenjepisa je lahko za nekoga mačji kašelj, za druge pa težka naloga. Lahko pobrskate po spletu, a tam boste našli tudi nekaj nasvetov, ki vam več ne koristijo, saj so zastareli. V redu, naučili ste se že, kaj vključiti v vaš življenjepis, ampak ali ste se pozanimali tudi o tem, čemu se morate izogniti?
V sredo, 9. marca, je podjetje Moje delo d.o.o. že tradicionalno podelilo nagrado najuglednejšemu delodajalcu na slovenskem trgu dela. Letos je zmago domov odneslo podjetje Krka. Pri iskanju zaposlitve žal ni pomembno le, kateri je najboljši delodajalec, temveč je ključno tudi to, da v življenjepisu pokažete, kako ugledni ste vi sami, in se tako predstavite kot svoja lastna blagovna znamka.
Ideja o tem, da bi začeli svojo novo karierno pot, je zelo vznemirljiva in zanimiva, a poraja se nam vprašanje, kako našo željo, strast in izkušnje premestiti v življenjepis? Na srečo lahko to storite z dovolj veliko dozo entuziazma, in če se le malo povprašate o vaši preteklosti, ste na dobri poti do spremembe.