
Nasveti in trendi za uspešno kariero in zaposlovanje


4 skrivnosti uspešnih iskalcev zaposlitve

Diploma v roki – kako začeti: razgovor

2 vprašanji, s katerima delodajalec ugotovi vašo čustveno inteligenco
Statistika trdi, da 46% novih zaposlenih uniči svoj ugled v prvih 18 mesecih dela. V 89% se to zgodi zaradi njihovega obnašanja in slabo razvite čustvene inteligence, kar ne spada v timsko delo. Ljudje z nizko razvito čustveno inteligenco ne razumejo in ne poznajo svojih čustev, kar pomeni, da jih ne znajo nadzirati, ne znajo pa jih niti prebrati pri drugih sodelavcih.

3 znaki, da vas delodajalec izkorišča
Zaposleni v nekaterih podjetjih imajo srečo, da delajo v okolju, kjer se jih spoštuje in ceni. Drugi doživljajo popolnoma drugačno zgodbo, kar se kaže v nezadovoljstvu s samim seboj in s svojo produktivnostjo.

Kako naj ocenim svoj razgovor?
Končno! Intervjuja je konec! Ali ne bi bilo super, če bi vam sogovornik ob koncu razgovora v roke podal listek z vašo oceno o tem, kako ste se na njem odrezali? Dvomimo, da se bo to zgodilo, zato se morate znati oceniti sami.

Zakaj se morate udeležiti razgovora, ki vas ne zanima?
Ko iščemo zaposlitev, v nedogled pošiljamo življenjepise in upamo, da bodo iskalci novega kadra v nas videli potencial. A kaj se zgodi, ko smo povabljeni na razgovor, na katerega si res ne želimo iti?

6 načinov, da postanete v službi nezamenljivi
Varnost, ki nam jo da služba, veliko pomeni, še posebej, če podjetju gre dobro od rok in trenutno živite v “obdobju debelih krav”. Kako doseči varnost v službi? Bodite zaposleni, zaradi katerega bi se vašemu nadrejenemu mešalo, če bi kar naenkrat odšli.

Zainteresirani, ne obupani
Razgovor za službo je kot zmenek – radi bi izpadli zainteresirani, a ne preveč, dostopni, a ne preveč. Kje je še tista sprejemljiva meja? Veliko je razlogov, zaradi katerih ljudje iščejo službo. Eni bi si želeli več denarja. Drugi bi radi delali v podjetju, kjer bi se lahko razvijali. Tretji si želijo selitve. Spet četrti bi se radi le rešili svojega nadrejenega.

Zadnji pregled življenjepisa – opravljen!
Ali naj še enkrat pregledam in lektoriram svoj življenjepis? Ali naj ga natisnem, da mi bo pregledovanje lažje? Ali naj ga posredujem objektivnemu prijatelju? Da, da in še enkrat da. In to je šele začetek.

Dal sem odpoved – kaj napisati v življenjepis?

Besede, ki jih morate v življenjepisu čim prej argumentirati
Verjetno se vam življenjepis z vsemi tistimi dodatnimi besedami, ki se slišijo lepo, a ne povejo nič, zdi popolnoma sprejemljiv, a ravno to so tiste napake, ki jih delodajalci ob prebiranju opazijo in, ki jih odvrnejo od vas. Verjemite – življenjepis se ravno tako lepo bere (oz. še lepše) brez balasta, kot z njim, zato si preberite, katere besede do odvečne in katere morate čim prej odstraniti iz svoje predstavitve.