• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Delodajalci
  • Naj vam bo mar, kaj menijo o vas kot delodajalcu
VSEBINE
Vsebine

Naj vam bo mar, kaj menijo o vas kot delodajalcu



6. 3. 2022

Veste, kakšna stališča imajo zaposleni o vas kot delodajalcu?

Veste, kaj menijo o vas izven vašega podjetja?  

Oba vidika sta še kako pomembna, saj imata velik vpliv na iskanje kadrov v času, ko pride do pomanjkanja, prehajanja in iskanja novih kadrov. Zaradi večje fluktuacije in posledično izbiranja novih kandidatov, porabite veliko časa za uvajanje in iskanje, kar pa je povezano tudi z visokimi stroški za vaše podjetje.

 

Glede na to, ali je podoba blagovne znamke vas kot delodajalca dobra ali slaba, boste z iskanjem novih kadrov imeli težave ali ne.

Blagovna znamka delodajalca je pogled na vas kod delodajalca in se ne povezuje z vašimi izdelki in storitvami, je skupek zaznav, ki jih imajo zaposleni in ostali do vas kot delodajalca.

 

 

V čem je razlika med zaposlovalcem s pozitivno blagovno znamko delodajalca ali negativno?

V podjetje, ki je vlagalo svojo blagovno znamko, bodo prošnje za delo prihajale tudi takrat, ko novih kadrov ne boste iskali, v podjetje s slabo blagovno znamko pa prošenj ne boste prejemali tudi takrat, ko bi jih nujno potrebovali.

V podjetju z dobro blagovno znamko bodo kadri ostali dlje časa, bolj bodo motivirani, kvalitetneje bodo opravljali svoje delo. Tako boste porabili manj časa za iskanje in učenje novih kandidatov, ter se bolje posvetiti obstoječim, poskrbeli za njihov razvoj in jih zadržali v podjetju.

Tudi, če mislite, da na tem področju niste naredili še nič, temu zagotovo ni tako. Vaši zaposleni imajo mnenje o vas, verjetno so ga delili tudi s svojimi znanci, prijatelji, ti pa so ga lahko prenesli že naprej. 

 

Imate torej notranje, že izoblikovano mnenje vaših zaposlenih in zunanje, tisto, ki se je izoblikovalo preko vaših dobaviteljev, zunanje javnosti…

 

Če stališč zaposlenih do vas znotraj in zunaj organizacije še niste izmerili, vam svetujemo, da to naredite čim prej. Rezultati vam bodo dali uvid v trenutno stanje, na tem dragocenem temelju pa boste spoznali, na katerih pozitivno percipiranih vrednotah dati poudarek in v kateri smeri uvesti potrebne spremembe.

 

Blagovna znamka vašega podjetja seveda ne bo zgrajena »čez noč«. Gre za dolgotrajen proces, ki se prilagaja glede na številne dejavnike in dinamiko v podjetju in izven.  

Pri ustvarjanju blagovne znamke delodajalca ne pozabite na naslednje dejavnike:

 

  • Uskladite svoje cilje in vsebino s kandidati, ki vas zanimajo in jih želite pritegniti

 

Ko boste vedeli, kdo so kandidati, ki jih želite pritegniti, morate ugotoviti tudi, kaj je tisto, kar jih zanima, kakšne so njihove vrednote, zakaj se zaposlujejo pri določenih delodajalcih in kaj jim ti nudijo. Tako boste lahko videli, kaj jim lahko ponudite vi in jih pritegnili preko pravih poti.  

 

  •  Uravnotežite kratkoročne cilje z dolgoročnimi

 

Ko si boste zastavili kratkoročne cilje, vedno pomislite tudi naprej, dolgoročno, saj boste tako lažje načrtovali svoje aktivnosti in jih zgolj prilagajali ostalim spremembam.

 

  • Pripravite in ustvarite smiselno vsebino

 

Vsebina je tista, ki bo kandidate pritegnila in prepričala, da se odločijo za vas. Pomembno je, da je vsebina realna, kar pomeni, da bodo obljube enake kot kasnejša izkušnja. Nerealne obljube ne izpolnijo pričakovanj, kar pa vam bo rušilo vašo dolgoročno strategijo, saj bodo nezadovoljni kandidati preprečevali prihod novih.

 

  • Ne pozabite se osredotočiti na ustreznost obljub in razlikovanje

 

Izluščite tisto, kar lahko ponudite in se razlikuje od tistega, kar lahko ponudijo ostali. Naj bo ta drugačnost podkrepljena s primeri, ki jih že izvajate, saj boste tako kandidate lažje prepričali, da se odločijo za vas.  

 

  • Pripravite načrt uvajanja

 

Ne izvajajte ključnih sprememb »na pamet«. Vsak načrt se da spreminjati glede na spreminjajoče se potrebe. Če pa načrta ni, se začnemo vrteti v smereh, ki si jih ne želimo, izgubljamo fokus in energijo za nepotrebne korekcije.   

 

  • Izmerite učinkovitost

 

Določite si ključne kazalnike, ki jih boste merili pri vašem delu. Tako boste dobili kompas ali greste v pravo smer, ali ne, korigirali začrtane cilje, bili zadovoljni, ko jih boste dosegli in začrtali nove glede na spremembe, ki se bodo dogajale.  

 

Poglejte si priročnik za gradnjo blagovne znamke delodajalca

Povezani članki

Vsebine

Gradnja znamke delodajalca na družbenih omrežjih


Vsebine

Kakšne KPI-je izbrati, da boste izmerili moč vaše blagovne znamke delodajalca?

Podjetje, v katerem vodimo kadre, vidimo skozi drugačne oči kot naši zaposleni in zunanja javnost, zato je dobro, da si pri našem delu čim večkrat nastavimo ogledalo. Naša vsakdanja prizadevanja za boljšo organiziranost, spremembe, ki se dogajajo na dnevni bazi, količina dela… nas posrkajo v vsakdanjik, s tem pa zameglijo oziroma odvrnejo pozornost od realnega pogleda na znamčenje našega podjetja.

Pokažite več člankov

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Ključniki

CV Delo od doma delovno mesto Dopust Farmacevt Intervjuji IT Izkušnje Izobraževanje Kariera Motivacija Mreženje Nagovor Nasveti Odpoved Organizacija Osebnost Plača Priporočilo Razgovor Raziskava Razvoj Regres Spremno pismo Študentsko delo Telesna govorica tujina Ugled delodajalca Veščine Webinarji Zaposlitev Zavrnitev Življenjepis Znanje
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki