• O akademiji
  • Moduli
  • Prijava
  • Domov
  • Delodajalci
  • 10 delovnih navad, ki jih nadrejeni obožujejo
Kazalo
Delovne navade, ki jih nadrejeni cenijo
Delodajalci Osebnostni razvoj Motivacija Nasveti

10 delovnih navad, ki jih nadrejeni obožujejo

Vsi bi radi, da jih nadrejeni obožujejo. Ko ste eden tistih, ki jih imajo radi in spoštujejo, lahko sodelujete v harmoniji, kar pozitivno vpliva tako na vaše delo, kot na njegovo delo in na uspeh podjetja.


8. 1. 2022
Delovne navade, ki jih delodajalci spoštujejo.

Delovne navade, ki jih nadrejeni cenijo

Na srečo spodaj predstavljamo 10 delovnih navad, s katerimi mu boste zlezli pod kožo. Preverite, ali pomagajo, in naredite evalvacijo.

  • Pridete zgodaj v službo

Če le lahko, pridite v službo 10 minut pred vašim šefom. To je najverjetneje težko, če je vaš nadrejeni jutranja ptica, a lahko poskusite. Izgleda kot majhen korak, a verjemite, da bo veliko pripomogel k temu, da vas bo oboževal. Če delate na daljavo, je naloga večji izziv, a jo prav tako lahko izpolnete – nastavite pošiljanje elektronske pošte zjutraj namesto zvečer.

  •  Sledite dogajanju

Vaš nadrejeni ima veliko delovnih nalog, ki jih mora opraviti. Kot njegov zaposleni sledite njegovim izzivom. Sprašujte ga o postopkih, procesih, napredkih … To mu bo dalo občutek, da vam lahko zaupa, saj bo vedel, da se na vas lahko zanese, ko njemu ne bo zneslo.

  •  Predpostavljate njegove potrebe

Veliko zaposlenih živi iz danes na jutri, a le malo se jih zaveda prihodnosti. Glejte širše in bolj strateško na celotno dogajanje. Nadrejeni obožujejo, če so njihovi zaposleni proaktivni in polni idej, s katerimi lahko pripomorejo pri reševanju težav, v katerih se šefi znajdejo.

  •  Prostovoljite in pomagate

Bi radi bili nekomu v pomoč? Vedno vprašajte, če je še karkoli takega, kar lahko pomagate, in če mu še kje lahko priskočite na pomoč. Samoinicitiativnost je tista, ki se izredno ceni.

  •  Ste natančni

Morda se sliši še kako očitno, a nadrejeni obožujejo, če ste natančni in konsistentni pri tem, kar delate. Brez izgovorov. Vaš šef je lahko podjetnik, vodja, manager, in želi si, da njegovo podjetje raste ter se razvija. Zaveda se, da bo to uspel le, če bo imel ob sebi delavne in natančne ljudi.

  •  Pokažete, da ste ambiciozni

Če se bojite in si nikoli ne drznete vprašati ničesar, ne boste nikamor prišli. Predstavite svoje težave tako nadrejenemu kot drugim in pokažite jim, kako jih rešujete. Če česa ne veste, vprašajte, saj boste le tako vedeli, kako postopati v prihodnosti, poleg tega pa boste dali občutek, da delate. Kar tudi počnete.

  •  Komunicirate dobro

Bodite pozorni, da se vaš nadrejeni zaveda, kaj počnete in kdaj boste nalogo opravili do konca. Nihče si ne želi mikromanagiranja, vsi si namreč želijo ljudi, ki točno vedo, kaj delajo, in po kakšnih postopkih. Nadrejenega dobro obveščajte o tem, kaj počnete in s kakšnimi težavami se spopadate, saj boste tako gradili zaupanje.

  • Sledite njegovemu stilu

Nekateri nadrejeni imajo radi sezname nalog. Drugi preferirajo svobodo in sproščenost. Ne glede na to, s katerim profilom od nešteto imate opravka, je smiselno, da se prilagodite njegovemu načinu dela in mu sledite.

  •  Pokažete predanost

Koliko ste predani svojemu delu? Ali brez težav delate nadure ali se vam zdi nepotrebno kdaj podaljšati delovni čas, četudi je veliko dela pred vami? Pokažite zagnanost, saj bo le z njo nadrejeni dobil občutek, da vam lahko zaupa v katerikoli situaciji.

  •  Imate enake vrednote, kot vaš nadrejeni

Nadrejeni obožujejo, če njihovi zaposleni razumejo njihove vrednote in prioritete. Tem ljudem zaupajo in jim počasi predajajo vedno zahtevnejše naloge. Naučite se, kaj vaš šef obožuje in po kakšnih načelih živi – to pomeni, da ga poslušate, berete med vrsticami in mu sledite.

  •  Veste, kdaj nastane težava

To, da se z vašim nadrejenim razumete, je ključno pri ustvarjanju dobrega in kvalitetnega odnosa. Se vam zdi, da nikakor ne morete priti na enak nivo, kot je on, saj se preveč razlikujeta? Mogoče je čas, da razmislite o iskanju nove službe.

 

Avtor: ekipa MojeDelo.com

 

Povezani članki
zaposlitev

Razgovor

Kako spremljati potek zaposlitvenega procesa?

Izpolnili ste spletno prijavo za razpisano delovno mesto. Kliknili ste pošlji ali naloži. Mogoče ste dobili potrditveni e-mail, mogoče pa ne. Kar sledi, je čakanje, z vsako minuto čakanja se manjša vaše zadovoljstvo, ure se spreminjajo v dneve ali tedne… Kako zgodaj je prezgodaj, da pošljete vprašanje po e-mailu ali opravite telefonski klic? Kdaj vztrajanje postane napornost?

kreativna služba

Iskanje zaposlitev

9 kreativnih služb za tiste z veliko domišljije

Ko slišimo besedno zvezo »kreativna služba«, se nam v glavi porajajo čopiči, risanje, igranje, a pomen je bistveno širši. Obstajajo kariere in delovna mesta, ki so odvisna le od posameznikove domišljije. Nekatere raziskave celo napovedujejo, da bo kreativnost ena od pomembnejših kompetenc pri iskanju zaposlitve v letu 2020.

Prijava na e-novice

Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite ponovno.
Hvala, ker ste se naročili na novičke MojeDelo.com!

Priporočamo

pozicije v podjetju

15. 12. 2022

10 nasvetov do močne pozicije v podjetju


21. 12. 2024

Kako lahko povečam dohodke in hkrati razvijam kariero

delovne izkušnje

11. 12. 2024

Kako priti do dobre službe brez delovnih izkušenj?

Ključniki

Delo od doma Intervjuji Kariera Nasveti Zaposlitev Znanje
Za iskalce
Delovna mesta Podjetja Karierni nasveti Karierni sejem Moje prvo delo Hekatoni FAQ
Delodajalci
Objavi oglas Baza CV Orodja za iskanje kadrov Blagovna znamka delodajalca Akademija MojeDelo.com Strokovni nasveti
O nas
O nas Spoznajte nas Za medije Kontakt
Kontakt
N:

Verovškova ulica 55

SI – 1000 Ljubljana

E:

podpora@mojedelo.com

T:

080 13 35

© 2024, MojeDelo.com
Splošni pogoji uporabe Pravila in pogoji uporabe MojeDelo.com Politika zasebnosti in varovanja osebnih podatkov Piškotki